אביו של אלירז טנא: "הוא לא אכל או שתה יומיים"

כאב של אב: אלירז טנא, נער אוטיסט בן 18 שברח מביתו ביום ראשון, נמצא בתוך תעלת אוורור בקומה השלישית של בניין בדרום תל אביב. אביו מנסה כעת להבין מה אירע. "הוא לא זוכר ואיש לא מסוגל לספר לנו", אמר לגלי צה"ל. "הוא לא אכל או שתה מאז שעזב את הבית ונמצא כשהוא תשוש"

לאחר יומיים של חיפושים בלתי פוסקים, הצליחה המשטרה לאתר את אלירז טנא שנעדר מביתו מאז בוקר יום ראשון. טנא, בן 18 הסובל מאוטיזם, נמצא בתעלת אוורור בקומה השלישית של בניין ברחוב מעפילי אגוז בדרום תל אביב.

אביו נמצא איתו כעת בבית החולים, שם הוא נבדק ומטופל. "מצאו אותו בתעלת אוורור. רק הילד שלי מסוגל להיכנס לדבר כזה. הוא גמיש וספורטאי ויש לו כושר טיפוס בלתי רגיל", אמר לגלי צה"ל אביו, ניר טנא.

"הוא לא אכל או שתה מאז שברח מהבית"

"אנחנו לא יודעים אם הוא היה שם כל הזמן הזה, הוא לא זוכר ואיש לא מסוגל לספר לנו", הסביר האב. "הוא לא אכל או שתה מאז שעזב את הבית ונמצא כשהוא תשוש. הוא לא מסוגל ליצור קשר עם אנשים אחרים או להסתדר בעצמו", הוסיף האב כשנשאל איך הצליח בנו לשרוד.

"אין זו הפעם הראשונה שאלירז בורח. בעבר הוא ברח לפרק זמן של יום, אבל הפעם זה היה משהו אחר", אמר האב. "הוא ניצל את העובדה שהדלת הייתה סגורה אך לא נעולה וברח. אלו מעשים שלו שחוזרים על עצמם והוא לא מסוגל להסביר למה", הוסיף האב בכאב.

השוטרים הצליחו לאתרו הבוקר בעזרת שכנים שסיפרו על אדם חשוד שמסתובב בבניין. כאשר הגיעו למקום, גילו השוטרים כי מדובר באלירז. השוטרים סיפרו כי למרות שנעדר מביתו במשך כיומיים, ולא ברור היכן שהה, מצבו של טנא היה משביע רצון והוא שיתף פעולה עם השוטרים. "שמחנו למצוא אותו בריא ושלם", הוסיפו השוטרים.

"הוא בריא ואנחנו שמים לפחות על זה", סיכם האב, ניר טנא, את האירוע.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק