"מכתב הברכה" מהחברה גרם לגירוש מארה"ב

צעירה שהערימה על שגרירות ארה"ב בישראל, קיבלה ויזה ונסעה לאמריקה לעבוד - גורשה ע"י רשויות ההגירה עם נחיתתה בנמל התעופה. הסיבה: מכתב שקיבלה מחברתה, ובו ברכה "לעשות הרבה כסף באמריקה" תורגם ע"י פקידי ההגירה האמריקניים - שהורו לה לעלות על מטוס בחזרה לישראל

אין כניסה לצעירים המחפשים עבודה. שוטר אמריקני בנמל תעופה, ארכיון (רויטרס)

מה מכתב אחד, תמים לכאורה, יכול לעשות: חיילת משוחררת שנסעה לאחרונה לטיול בארצות הברית גורשה בבושת פנים מהמדינה, לאחר שפקידי ההגירה בנמל התעופה גילו כי בכוונתה למצוא עבודה באמריקה - בניגוד להצהרותיה בשגרירות. איך הם עשו זאת? באמצעות פיענוח מכתב שקיבלה לפני עלייתה למטוס מחברתה, בו היא איחלה לה "לעשות הרבה כסף באמריקה".

על פי הדיווח הבוקר בעיתון "ידיעות אחרונות", קיבלה הצעירה ויזה בשגרירות ארצות הברית בישראל. היא הצהירה כי אין בכוונתה לעבוד שם וקיבלה אשרת כניסה - למרות שבפועל תכננה כן למצוא עבודה באמריקה. עם זאת, היא לא לקחה בחשבון שמכתב ברכה תמים יחשוף בפני פקידי ההגירה האמריקנים את כוונותיה האמיתיות.

חדרו לתיבת המייל - וגירשו צעירה נוספת

עם נחיתתה בניו יורק, נלקחה הצעירה לבדיקה ביטחונית - שם נמצא המכתב במזוודתה. הפקידים העבירו את המכתב, שנכתב בשפה העברית, למתורגמנית שמוצבת בשדה התעופה, וזו סיפרה להם מיד מה כתוב בו. בעקבות כך הועלתה הצעירה על מטוס בחזרה לישראל כעבור מספר שעות ונאסר עליה להיכנס לארצות הברית בחמש השנים הקרובות.

העיתון דיווח עוד, כי לאחרונה גורשה ישראלית נוספת, בת 26, לאחר שפקידי ההגירה חייבו אותה למסור להם את שם המשתמש והסיסמה לדואר אלקטרוני שלה. כשחדרו לתיבת המייל שלה, התגלתה שם התכתבות שניהלה הצעירה עם סוחרים ישראלים הפועלים בקניונים בארצות הברית. בעקבות כך - גורשה אף היא מהמדינה.

הצטרפו לפרויקט "חברי המערכת" - חדשות 2 בפייסבוק