הוסר החשש: נמצא הנער בן ה-14 שנעדר בעין בוקק

סיפור היעדרותו של הנער החרדי בן ה-14 שנעלם בשמורת עין בוקק הסתיים אמש בטוב, לאחר שסמוך לחצות הוא נמצא על ידי צוותי החילוץ שסיירו במקום. "מצאנו אותו ללא מים והוא היה פשוט מותש", סיפר לחדשות 2 באינטרנט מפקד האירוע. ביחידת החילוץ מתחו ביקורת על כך שמשפחתו לא נערכה כראוי לטיול בשטח

הנער אותר במצב בריאותי טוב (חדשות 2)

אחרי שעות של חיפושים, כשבני משפחתו והמחלצים חוששים לחייו, נמצא אמש סמוך לחצות הנער החרדי בן ה-14 שנעדר מאז שעות הצהריים בשמורת עין בוקק הסמוכה לים המלח.

כוחות החילוץ מצאו את הנער סמוך לאזור ממנו נעלם, כאשר הוא מיובש, אך במצב רפואי טוב. "מצאנו אותו ללא מים והוא היה פשוט מותש", סיפר לחדשות 2 באינטרנט בועז ליימזידר, מפקד האירוע מיחידת החילוץ עין גדי, רגעים ספורים לאחר מציאת הנער.

המשפחות לא הצטיידו במפות עדכניות ובמים

במהלך השעות האחרונות חיפשו כוחות רבים אחרי הנער מירושלים שנעלם במהלך טיול עם משפחתו בשמורת הטבע. בחילוץ השתתפו כוחות מיחידות החילוץ ערד ועין גדי.

תחילת האירוע היום כאשר שתי משפחות מהבירה, ובסך הכל 16 אנשים, יצאו לטייל בשמורה. על פי הדיווחים, הם לא נערכו כראוי מבחינת כמות המים ולא הצטיידו במפות עדכניות. כמו כן, כשהחלו לטייל הם התפצלו לקבוצות קטנות וכך לא יכלו להבחין שהנער חסר.

רק בשעות הצהריים, לאחר שיצאו מאזור השמורה, הבחינו המטיילים כי בן ה-14 נעדר. תחילה הם החלו לחפש אחריו בכוחות עצמם, וכאשר לא הצליחו לאתרו יצרו קשר עם המוקד של זק"א - ארבע שעות לאחר מכן. במוקד העבירו את המידע ליחידות החילוץ שהחלו בחיפושים ואף עדכנו את המשטרה.

לאחר מספר שעות הרחיבו המחלצים את החיפושים גם לאזורים אחרים הסמוכים לנחל. יחידת כלבנים הוזעקה אף היא לאזור ובמקום נערכו חיפושים גם בעזרת מסוק מהאוויר.

"בינתיים אין קצה חוט", סיפר ליימזידר עוד בטרם נמצא הנער, והדגיש: "אנחנו לא מתכוונים להפסיק בחיפושים עד שנמצא אותו". גם בני המשפחה וחבריהם סיירו בשטח וקיוו שהפרשה תסתיים במהרה. "אנו מצפים לבשורות", אמרו אמש בדאגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק