בן 15 ניסה לצלוח את הכינרת וטבע

מקרה נוסף של טביעה בכנרת עם סיום עונת הרחצה: נער בן 15 מירושלים ניסה לצלוח את הכינרת וטבע. כוחות הצלה איתרו אותו בתום סריקות כשהוא במצב של תשישות קשה במרחק של כ-3 ק"מ מהחוף

טביעה בכינרת, ארכיון (חדשות 2)

בתום שעות של חיפושים בכינרת נמצא הערב נער בן 15 שנפגע באורח קשה לאחר שנכנס לשחות באגם. כוחות שיטור והצלה ממגן דוד אדום ירדן שערכו חיפושים אחריו, איתרו אותו במצב של אפיסת כוחות במרחק שלושה קילומטרים מהחוף והעניקו לו טיפול ראשוני במקום.

מבדיקה ראשונית של משטרת העמקים עולה שהנער - תושב ירושלים - התכוון לצלוח את הכינרת לבדו. הוא נכנס למי האגם מהחוף בטבריה והחל לשחות לכיוון עין גב. לאחר שלא הגיע לצדו השני של האגם, הוא דווח כנעדר והחלו חיפושים אחריו.

ירידה במספר הטובעים למוות ב-2010

בישראל מציינים היום את סוף עונת הרחצה בחופים, שהייתה מסוכנת פחות בהשוואה לשנים קודמות, כך עולה מנתוני משרד הפנים שפורסמו אתמול.

במהלך קיץ 2010 טבעו למוות 38 בני אדם בחופי הארץ, כאשר חמישה מהם מתו מסיבות רפואיות. מדובר בירידה במספר הטביעות, לאחר שבשנת 2009 טבעו 43 בני אדם וב-2008 נרשמו 44 קורבנות.

היכן ניתן להמשיך לשחות?

עוד עולה מנתוני משרד הפנים כי 81% מהטובעים הם גברים. כמו כן, בניגוד למה שנהוג לחשוב, רק 9% מהמתרחצים שקיפחו את חייהם היו תיירים, 19% בני מיעוטים והרוב, 56% מקורבנות, יהודים. רוב הטביעות אירעו בחופי הים התיכון, שלושה מקרים נרשמו בים המלח, שלוש טביעות בחוף אילת ומקרה אחד  הכינרת.

מהבדיקה עולה כי 76% ממקרי הטביעה אירעו בחוף אסור ברחצה או לאחר שעות הרחצה, כשאין מציל בחוף. למרות שעונת הרחצה הסתיימה, ישנם מספר חופים שימשיכו לפעול לאורך כל השנה ביניהם: הצוק צפון, גורדון, ירושלים, אביב וחוף נורדאו בתל אביב, חופי אילת וים המלח ומספר חופים בראשון לציון ונתניה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק