הזוכים ב-40 מיליון בלוטו: אח ואחות מאזור המרכז

הכל נשאר במשפחה: אח ואחות מאזור גוש דן הם הזוכים הגדולים בהגרלת הלוטו שגרפו לכיסם 20 מיליון שקלים כל אחד. האחים הנרגשים הגיעו הבוקר לקחת את הפרס וסיפרו מה הם מתכננים לעשות עם הכסף: כיסוי המשכנתא, עזרה כספית להורים וטיול גדול בחו"ל

שמחה כפולה: אח ואחות מאזור גוש דן, בשנות ה-30 המאוחרות לחייהם הם הזוכים המאושרים ב-40 מיליון השקלים שהוגרלו בלוטו. השניים הגיעו הבוקר לבית מפעל הפיס לקבל את הפרס המיוחל בהתרגשות גדולה.

האחים, עצמאיים במקצועם, מילאו ביום שלישי האחרון טופס 'לוטומט' בעלות של 64 שקלים וזכו בפרס. הם סיפרו שהם נרגשים ומאושרים נוכח הזכייה ובשלב זה גילו אודותיה לבני זוגם והוריהם בלבד. זהותם אמנם נשמרת בסוד בשלב זה, אך נוכל לגלות לכם שאחד מהם נשוי ואב לשניים והשנייה אחת נשואה ואם לארבעה.

לדבריהם, הם שבדקו למחרת היום את הטופס במכונת ה'לוטומט', ונדהמו לגלות בהגיעם לביתם שניחשו נכונה את המספרים. עם ההכרה הם החלו לעכל את העובדה שהם הזוכים הגדולים בפרס הראשון. לאחר ניכוי מס הכנסה בגובה 25% יישאר לכל אחד מהם סכום נאה של 16 מיליון שקלים.

לגבי תוכניותיהם לעתיד, ציינו האחים כי בכוונתם לכסות את המשכנתאות עם כספי הזכייה, לעזור להוריהם ולצאת לטיול בחו"ל.

הזכייה הגדולה ביותר: 74 מיליון

הגרלת הלוטו ההיסטורית של מפעל הפיס נערכה בסוף דצמבר 2009, אז התגלה כי אחרי 22 שבועות ללא זכייה, גרף מהמר בודד 74 מיליון שקלים ב"דאבל לוטו" שהוא הפרס הגדול ביותר בתולדות המדינה. עם זאת, מרגע ההכרזה על הזכייה מיאן הזוכה הגדול להגיע למשרדי מפעל הפיס ולממש את זכייתו.

רק בחודש אפריל השנה הגיע הזוכה מלווה בבת זוגו לדרוש את הפרס. לדברי הזוכה המאושר, כשהלך לבדוק עם בת זוגו את הטפסים שישבו בתיקו מספר חודשים, אמרו לו תחילה כי הוא זכה ב-5,000 שקלים. "זה גם היה כיף", הוא אומר, אך כשהביט במכונת הבדיקה ראה את המספר 74 עם הרבה אפסים אחריו.

הזוג מתקרב לשנות ה-40 לחייו ומתגורר באזור המרכז. הוא מילא טופס ב"לוטומט" ושילם 64 שקלים בלבד. "לא חשבנו שזה יכול לקרות. הטופס לאורך הזמן היה זרוק בכל מיני מקומות, ובסוף הלכנו לבדוק". לשניים יש שני ילדים שבשלב זה לא יידעו על הזכייה הגדולה. "הם לא יודעים ולא יידעו", אמר אך הדגיש: "בסוף נצטרך לספר".

רוצים לדעת איך צוברים נקודות בפייסבוק של חדשות 2?