הופסקו החיפושים אחר הצעיר שנפל מהמג'יק 1

יומיים לאחר שנפל מסיפון ספינת הנופש למי הים התיכון, מודיעה קפריסין כי נפסקו החיפושים אחרי רדני כהן בן ה-26. "מבצע החיפוש הושעה מפני שלמרבה הצער לא היו תוצאות", אמר סגן מפקד המבצע. לגבי סיכויי ההישרדות של רדני, אמר: "12 השעות הראשונות הן הקריטיות ביותר"

רדני כהן. הופסקו החיפושים (חדשות 2)

החיפושים אחר רדני כהן בן ה-26, שנפל למי הים מספינת ה"מג'יק 1", הופסקו אתמול לאחר 18 שעות רצופות של סריקות - כך מדווחים היום כלי תקשורת בקפריסין. לפי הדיווחים, החיפושים הופסקו לאחר שלא אותר "כל זכר" לצעיר הישראלי.

רוצים לקבל עדכון ברגע שיהיה חדש בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

החיפושים כללו צוותים ישראלים, קפריסאים וצוותי או"ם. כוח החיפוש כלל 4 ספינות מחיל הים של קפריסין, מסוק אחד, אוניית או"ם צרפתית, ספינת סיור גרמנית ומסוק וספינה צה"ליים.

סגן מפקד החיפושים, קונסטנטינוס פוליזוס, אמר ל"קפריסין דיילי" כי "מבצע החיפוש הושעה לאחר 18 שעות מפני שלמרבה הצער לא היו תוצאות".

כשנשאל על סיכויי ההישרדות של הצעיר, ענה פוליזוס כי "זה תלוי במצב הים ובטמפרטורה, אך 12 השעות הראשונות הן קריטיות, בייחוד בלי מערכת הצלה". הוא הוסיף, "לא הייתה לו חגורת הצלה, אז כנראה שיהיה לו קשה לשרוד".

השאיר אחריו מכתב התאבדות

"אני אוהב אתכם, האוטו שלי בחניה בקניון", כך נפרד כהן בן ה-26 מהוריו ומאחותו, במכתב פרידה קצרצר, לפני שיצא ללא ידיעתם לשיט בספינת התענוגות. ההשערה היא כי הוא ניסה לשים קץ לחייו וכי המכתב הוא מכתב ההתאבדות שלו. בנוסף למכתב הוא השאיר את פרטי חשבון הבנק שלו.

כהן מתגורר עם משפחתו במבשרת ציון ושימש מורה פרטי לאנגלית ולמתמטיקה. בדף הפייסבוק שלו הוא ציין כי הוא מתעניין בפיזיקה, מתמטיקה, פילוסופיה, פסיכולוגיה ומנטליזם וכי הוא מחפש בת זוג.

אחותו סיפרה ל"ישראל היום" כי אחיה נטה להתבודד וכי אין לו חברים. כך ניתן לראות גם מדף הפייסבוק שלו, בו היו חמישה חברים בלבד. משפחת כהן כבר עברה טרגדיה קשה לפני שלוש שנים, כשאח נוסף נפטר ממחלה. "אנחנו דואגים לו ומקווים שיחזור", אמרה אחותו.

כהן נפל מהספינה בשעות הלילה המאוחרות, כשעשתה דרכה לקפריסין. משפחתו שנשארה בבית מצאה מכתב התאבדות שהשאיר ומיהרה להתקשר למשטרה. המשטרה, שקיבלה את התלונה מהמשפחה בשעות הלילה, יצרה קשר עם קברניטי הספינה, שמצדם הסתובבו לאחור בניסיון לחפש את הצעיר שנפל.