תיעוד: עימות אלים בין יחידת עוז לחקלאים

לוחמי יחידת עוז הופתעו אתמול במהלך סריקה שערכו ביישוב חצב אחר עובדים לא חוקיים. מספר חקלאים שהיו במקום תקפו את הפקחים, מה שהביא לעימות אלים. מנהל יחידת עוז אמר לאחר המקרה: "פקחים נתקפים בכל פעם שבאים לבצע את עבודתם וצריך לטפל בזה בחומרה"

מבצע גירוש ילדי העובדים הזרים הלא חוקיים אמור להתחיל בימים הקרובים, ואמש התרחשו עימותים אלימים בין פקחי יחידת עוז של רשות ההגירה לבין תושבי חצב שבדרום.

האירוע התרחש בשעה שהפקחים ביצעו פעילות לאיתור עובדים לא חוקיים. יהודה בן עזרא, מנהל יחידת עוז, סיפר לחדשות 2 כי "הפקחים הגיעו לשטח לבצע פעילות יזומה לאיתור שוהים בלתי חוקיים ותוך כדי הפעילות שלהם התבצעה התקהלות של עשרות חקלאים".

"הם החלו להוציא את הזעם שלהם ופעלו באופן אלים כלפי אותם פקחים, שבאו לבצע את החוק שמדינת ישראל קבעה", הוסיף בן עזרא.

לדבריו,"האירוע לא חריג. מהקמת היחידה, ביולי בשנה שעברה, אנו עדים למספר רב של אירועים דומים. התופעה מאוד מדאיגה. פקחים נתקפים בכל פעם שבאים לבצע את עבודתם וצריך לטפל בזה בחומרה".

מדיניות ההלשנה של יחידת עוז

אמש נחשפה במהדורה המרכזית של חדשות 2 שיטת פעולה שנויה במחלוקת בה משתמשים לוחמי יחידת עוז. פקחי היחידה עוצרים עובדים זרים לבדיקה שגרתית, ומי שנתפס ללא רישיון שהייה - נעצר. עם זאת, בחלק מהמקרים אנשי היחידה מנסים לגייס את העובדים הזרים לשורותיהם.

מדיניות הגיוס מעמידה את העובדים הזרים בדילמה. מצד אחד הם בוגדים בקהילה שלהם, אבל מהצד השני הם דואגים לעצמם ולבני משפחתם. מספר עובדים זרים שאליהם פנו נציגי היחידה אף קיבלו כרטיסי ביקור של קצינים שביקשו לגייס אותם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק