ת"א: הפקחים שובתים - הגוררים עובדים

תושבי תל אביב שסובלים בשגרה ממצוקת חנייה קיוו ליום אחד שבו ייזכו לשפע מקומות חנייה בעיר. אבל מתברר שמפעילי הגרר ממשיכים לעבוד כרגיל ולפנות את המכוניות מהצירים. עיריית תל אביב: נמשיך לפנות רכבים שמסכנים את התנועה כדי לשמור על הסדר

לא קונסים, אבל גוררים (חדשות 2)

לא קונסים - אבל גוררים: תושבי תל אביב שקיוו ליום מנוחה מדוחות בעקבות שביתת הרשויות המקומיות, יתפלאו לגלות שעדיין יש מי שעוקב אחר מקום החנייה שלהם. אמנם מותר לחנות במקומות שבהם יש צורך בתו חנייה, אך אם חניתם במקום אסור לחנייה - כנראה שלא תמצאו את האוטו שלכם כשתחזרו.

מעיריית תל אביב נמסר בתגובה כי אמנם לא יחולקו דוחות חנייה, אך במקרים שבהם אזרחים יחנו במקומות שמפריעים לתנועה, או שמסכנים את התושבים - כמו במעברי חצייה לדוגמה, מכוניותיהם יגררו.

שביתת האזהרה ברשויות המקומיות נפתחה הבוקר בכל הארץ למעט בירושלים. עובדי השלטון המקומי הפגינו בכמה צמתים, אך למרות החשש מפקקי ענק לא נרשמו עומסים יוצאי דופן. ראשי הרשויות המקומיות מוחים על קיצוץ מתמשך שביצעה הממשלה לטענתם בתקציבי החובה הממשלתיים, שאמורים להיות מועברים לרשויות המקומיות. הם טוענים כי מרבית העיריות נמצאות במצוקה כספית חריפה ואינן מסוגלות לשלם את חובותיהן או להתנהל באופן תקין.

אילו שירותים עירוניים לא נוכל לקבל?

מרבית השירותים העירוניים לאזרח יושבתו. בעיריות לא תתקיים קבלת קהל ולא יהיה מענה טלפוני, לא יסופקו שירותי רווחה, לא תיאסף אשפה ולא יתבצעו תיקוני דרכים או תאורה. שירותים נוספים שניתנים על ידי העירייה יושבתו אף הם. עם זאת נדגיש כי מערכת החינוך פועלת כסדרה וכל בתי הספר, הגנים ומעונות הילדים פועלים ופתוחים היום כרגיל.

המוקד העירוני שמספרו 106 ממשיך לפעול ולתת מענה לפניות אזרחים. פניות דחופות יטופלו, אולם המוקד אינו מהווה תחליף לשירותים השונים שניתנים במשרדי העירייה. במקרה חירום ישובו כלל השירותים לפעול.

מדובר בשביתת אזהרה בת יום אחד שתסתיים ביום רביעי. אך ברשויות מאיימים שאם הרשויות והאוצר לא יצליחו להגיע להסכמה בזמן הקרוב, צפויה שביתה נוספת - ארוכה יותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק