היום: אין דוחות חנייה - זבל ייערם ברחובות

שביתת האזהרה של מרכז השלטון המקומי נפתחה הבוקר במחאה על פגיעת הממשלה, לטענתם, בכל השירותים לאזרח. כל הרשויות המקומיות למעט ירושלים שובתות ולא ניתנים שירותים לאזרח. מערכת החינוך פועלת כרגיל. המדריך המלא לשביתה

שביתת האזהרה ברשויות המקומיות נפתחה הבוקר. עובדי השלטון המקומי מפגינים בכמה צמתים ולמרות החשש מפקקי ענק - נכון לעכשיו אין עומסים יוצאי דופן. אזרחים רבים מודאגים ומבולבלים בשל השביתה ובמיוחד בשבילכם הכנו את המדריך המלא להתמודדות עם השביתה.

למה שובתים?
ראשי הרשויות המקומיות מוחים על קיצוץ מתמשך שביצעה, לטענתם, הממשלה בתקציבי החובה הממשלתיים שאמורים להיות מועברים לרשויות המקומיות. הם טוענים כי מרבית העיריות נמצאות במצוקה כספית חריפה ואינן מסוגלות לשלם את חובותיהן או להתנהל באופן תקין.

"במשך שנים רבות הממשלה קיצצה וקיצצה למרות הגידול באוכלוסייה", אמר יו"ר השלטון המקומי לחדשות 2 באינטרנט. "רשויות מתמוטטות, אז במקום שנעלה ארנונה החלטנו שנצא למאבק על מנת להמשיך לתת שירותים לציבור שלנו", הוסיף בוחבוט.

האם כולם שובתים?

כל הרשויות המקומיות שובתות - למעט עיריית ירושלים. בירושלים ניתנים כל השירותים העירוניים כרגיל, מסיבות בטחוניות.

אילו שירותים עירוניים לא נוכל לקבל?
מרבית השירותים העירוניים לאזרח יושבתו. בעיריות לא תתקיים קבלת קהל ולא יהיה מענה טלפוני, לא יסופקו שירותי רווחה, לא תיאסף אשפה ולא יתבצעו תיקוני דרכים או תאורה. שירותים נוספים שניתנים על ידי העירייה יושבתו אף הם.

האם מערכת החינוך משתתפת בשביתה?
לא, מערכת החינוך פועלת כסדרה. בתי הספר, הגנים ומעונות הילדים פועלים ופתוחים היום כרגיל.

למי לפנות במקרה חירום?
המוקד העירוני שמספרו 106 ממשיך לפעול ולתת מענה לפניות אזרחים. פניות דחופות יטופלו, אולם המוקד אינו מהווה תחליף לשירותים השונים שניתנים במשרדי העירייה. במקרה חירום ישובו כלל השירותים לפעול.

האם יחולקו דוחות חנייה?
לפחות כאן יש לנו חדשות טובות: במהלך היום תוכלו לחנות את רכביכם גם במקומות אסורים לחנייה מבלי לקבל דוח. פקחי העירייה לוקחים חלק בשביתה, ולא הופיעו הבוקר לעבודתם.

כמה זמן תימשך השביתה?
מדובר בשביתת אזהרה בת יום אחד שתסתיים ביום רביעי. אם הרשויות והאוצר לא יצליחו להגיע להסכמה בזמן הקרוב, צפויה שביתה נוספת - ארוכה יותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק