אחיו של הצעיר שקפץ מהמג'יק 1 נפטר ממחלה קשה

רדני כהן בן ה-26 נעדר מאתמול לפנות בוקר לאחר שככל הנראה קפץ מסיפון אוניית התענוגות מג'יק 1. אחותו סיפרה כי מדובר בצעיר מתבודד ללא חברים, וכי אח נוסף במשפחה נפטר ממחלה קשה לפני 3 שנים: "רדני לקח את זה קשה"

"אני אוהב אתכם, האוטו שלי בחניה בקניון", כך נפרד רדני כהן בן ה-26 מהוריו ומאחותו, במכתב פרידה קצרצר, לפני שיצא ללא ידיעתם לשיט בספינת התענוגות מג'יק 1. ההשערה היא כי הוא ניסה לשים קץ לחייו וכי המכתב הוא מכתב ההתאבדות שלו. בנוסף למכתב הוא השאיר את פרטי חשבון הבנק שלו.

כהן מתגורר עם משפחתו במבשרת ציון ושימש מורה פרטי לאנגלית ולמתמטיקה. בדף הפייסבוק שלו הוא ציין כי הוא מתעניין בפיזיקה, מתמטיקה, פילוסופיה, פסיכולוגיה ומנטליזם וכי הוא מחפש בת זוג.

אחותו סיפרה ל"ישראל היום" כי אחיה נטה להתבודד וכי אין לו חברים. כך ניתן לראות גם מדף הפייסבוק שלו, בו היו חמישה חברים בלבד. משפחת כהן כבר עברה טרגדיה קשה לפני שלוש שנים, כשאח נוסף נפטר ממחלה. "אנחנו דואגים לו ומקווים שיחזור", אמרה אחותו.

כוחות צה"ל, קפריסין ויוניפי"ל מחפשים

חיל הים, חיל האוויר, כוחות יוניפי"ל וכוחות הביטחון של קפריסין ממשיכים לחפש אחר הצעיר בן ה-26 שנפל מספינת המג'יק 1 אתמול לפנות בוקר, ועדיין נעדר.

הישראלי נפל מהספינה בשעות הלילה המאוחרות, כשעשתה דרכה לקפריסין. משפחתו שנשארה בבית מצאה מכתב התאבדות שהשאיר ומיהרה להתקשר למשטרה. המשטרה, שקיבלה את התלונה מהמשפחה בשעות הלילה, יצרה קשר עם קברניטי הספינה, שמצדם הסתובבו לאחור בניסיון לחפש את הצעיר שנפל.

החיפושים עדיין לא העלו דבר

בהצהרה של משרד הביטחון הקפריסאי, נאמר כי הקריאה לעזרה התקבלה אתמול לפנות בוקר בסביבות השעה 5:00 (שעון ישראל), לאחר שצעיר ישראלי נפל מסיפון ספינת הפאר "מיראז' 1" המוכרת גם כמג'יק 1 למי הים התיכון, בשעה שהספינה הייתה בדרכה לנמל לימסול מנמל אשדוד.

במסגרת החיפושים, הרשויות בקפריסין פועלות בתיאום מול גורמי הביטחון הישראלים בשיתוף כוחות של האו"ם. הכוחות עורכים סריקות באזור הימי שבין ישראל וקפריסין, אולם עד כה החיפושים לא העלו דבר. למרות זאת, בקפריסין מבטיחים להמשיך בחיפושים עד למציאת הצעיר. "החיפוש יימשך עד שכל האמצעים האחרים ימוצו", אמר גורם במשרד הגנה של קפריסין.

"התקבל דיווח על צעיר שמתכוון לשים קץ לחייו"

רונאן קפלן, דובר מג'יק 1 מסר בתגובה לחדשות 2 באינטרנט: "ביום ראשון בצהריים הפליגה המג'יק 1 מנמל אשדוד כשעל סיפונה כ-700 אורחים.

בשעה 1:00 בלילה התקבל באונייה דיווח ממשטרת ישראל על כוונות אחד הנוסעים לשים קץ לחייו. מאותו רגע הצעיר הוכרז כנעדר, צוות ההפלגה עצר במיידי את פעילות הנופש, ערך חיפוש והושמעו כריזות ולאחר שהצעיר לא אותר פעלה המג'יק 1 על פי הנחיות הבטיחות הימיות הבינלאומיות וחזרה על מסלול הפלגתה בחיפוש אחר הנעדר.

בפעילות השתתפו כוחות של משטרת קפריסין בליווי מסוק. המג'יק 1 מתפללת לשלום הצעיר ונמצאת בקשר עם הגורמים הרלוונטיים.

מדובר צה"ל נמסר כי הם מכירים את הדיווחים, ואכן "כוחות של חיל הים הישראלי השתתפו לפנות בוקר בחיפושים, אולם הם נפסקו בשעות הבוקר".

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק