חשש מפקקי ענק בגלל שביתת הרשויות

מרכז השלטון המקומי יקיים היום שביתת אזהרה בת יום אחד במחאה על קיצוץ מאות מיליוני שקלים מתקציבו. ברשויות מארגנים הפגנות בצמתים מרכזיים ברחבי הארץ, המשטרה מזהירה את המפגינים שלא לחסום צמתים מרכזיים ונערכת בכוחות מתוגברים. צפו במדריך המלא לשביתה

חשש מפקקי ענק ברחבי הארץ, בשעות הבוקר: המשטרה נערכת בכוחות מתוגברים בצירים המרכזיים, מחשש שמארגני השביתה ינסו לחסום צמתים במסגרת השביתה המתוכננת להבוקר. במשטרת התנועה אמרו הערב לחדשות 2 באינטרנט כי המשטרה תנסה למנוע את חסימתם את הצירים המרכזיים.

"נגד המתפרעים תופעל יד קשה", אמר הערב רפ"ק יגאל הבשור, דובר אגף התנועה. "אנו פונים למארגני השביתה לנהוג באחריות ולהימנע מחר משיבושי תנועה".

השביתה המתוכננת למחר בכל הרשויות המקומיות, למעט ירושלים, תיערך יום אחד בלבד. מרכז השלטון המקומי הודיע על שביתת אזהרה בדרישה מהממשלה להחזיר לרשויות 600 מיליוני שקלים שקוצצו מתקציב השלטון המקומי לאורך השנים.

"במשך שנים רבות הממשלה קיצצה וקיצצה למרות הגידול באוכלוסייה", אמר היום יו"ר השלטון המקומי לחדשות 2 באינטרנט. "רשויות מתמוטטות, אז במקום שנעלה ארנונה החלטנו שנצא למאבק על מנת להמשיך לתת שירותים לציבור שלנו", הוסיף בוחבוט.

המדריך המלא לשביתה

אזרחים רבים נשמעו היום מבולבלים מההודעה המפתיעה על השביתה, ושאלות רבות עלו בעניינה. להלן המדריך המלא לשביתה:

מדוע שובתים?
ראשי הרשויות המקומיות מוחים על קיצוץ מתמשך שביצעה, לטענתם, הממשלה בתקציבי החובה הממשלתיים שאמורים להיות מועברים לרשויות המקומיות. הם טוענים כי מרבית העיריות נמצאות במצוקה כספית חריפה ואינן מסוגלות לשלם את חובותיהן או להתנהל באופן תקין.

אילו שירותים עירוניים לא נוכל לקבל?
מרבית השירותים העירוניים לאזרח יושבתו. בעיריות לא תתקיים קבלת קהל ולא יהיה מענה טלפוני, לא יסופקו שירותי רווחה, לא תיאסף אשפה ולא יתבצעו תיקוני דרכים או תאורה. שירותים נוספים שניתנים על ידי העירייה יושבתו אף הם.

האם מערכת החינוך תושבת?
לא, מערכת החינוך תמשיך לפעול כסדרה. בתי הספר, הגנים ומעונות הילדים לא יושבתו.

למי לפנות במקרה חירום?
המוקד העירוני שמספרו 106 ממשיך לפעול ולתת מענה לפניות אזרחים. פניות דחופות יטופלו, אולם המוקד אינו מהווה תחליף לשירותים השונים שניתנים במשרדי העירייה. במקרה חירום ישובו כלל השירותים לפעול.

האם יחולקו דוחות חנייה?
חדשות טובות: במהלך מחר תוכלו להחנות את רכביכם גם במקומות אסורים לחנייה מבלי לקבל דוח. פקחי העירייה ייקחו חלק בשביתה, ולא יופיעו לעבודתם.

כמה זמן תימשך השביתה?
מדובר בשביתת אזהרה בת יום אחד שתסתיים ביום רביעי. אם הרשויות והאוצר לא יצליחו להגיע להסכמה בזמן הקרוב, צפויה שביתה נוספת - ארוכה יותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק