שביתה ברשויות המקומיות: המדריך

מרכז השלטון המקומי יקיים מחר שביתת אזהרה בת יום אחד במחאה על פגיעת הממשלה, לטענתם, בכל השירותים לאזרח. כל השירותים העירוניים פרט למערכת החינוך, יושבתו מחר. מי שובת ולמי בכל זאת אפשר לפנות - המדריך המלא לשביתה

ההכרזה על שביתה בת יום אחד ברשויות המקומיות מותירה אזרחים רבים מודאגים ומבולבלים. במיוחד בשבילכם הכנו את המדריך המלא להתמודדות עם השביתה.

למה שובתים?
ראשי הרשויות המקומיות מוחים על קיצוץ מתמשך שביצעה, לטענתם, הממשלה בתקציבי החובה הממשלתיים שאמורים להיות מועברים לרשויות המקומיות. הם טוענים כי מרבית העיריות נמצאות במצוקה כספית חריפה ואינן מסוגלות לשלם את חובותיהן או להתנהל באופן תקין.

"במשך שנים רבות הממשלה קיצצה וקיצצה למרות הגידול באוכלוסייה", אמר יו"ר השלטון המקומי לחדשות 2 באינטרנט. "רשויות מתמוטטות, אז במקום שנעלה ארנונה החלטנו שנצא למאבק על מנת להמשיך לתת שירותים לציבור שלנו", הוסיף בוחבוט.

אילו שירותים עירוניים לא נוכל לקבל?
מרבית השירותים העירוניים לאזרח יושבתו. בעיריות לא תתקיים קבלת קהל ולא יהיה מענה טלפוני, לא יסופקו שירותי רווחה, לא תיאסף אשפה ולא יתבצעו תיקוני דרכים או תאורה. שירותים נוספים שניתנים על ידי העירייה יושבתו אף הם.

האם מערכת החינוך תושבת?
לא, מערכת החינוך תמשיך לפעול כסדרה. בתי הספר, הגנים ומעונות הילדים לא יושבתו.

למי לפנות במקרה חירום?
המוקד העירוני שמספרו 106 ממשיך לפעול ולתת מענה לפניות אזרחים. פניות דחופות יטופלו, אולם המוקד אינו מהווה תחליף לשירותים השונים שניתנים במשרדי העירייה. במקרה חירום ישובו כלל השירותים לפעול.

האם יחולקו דוחות חנייה?
חדשות טובות: במהלך מחר תוכלו להחנות את רכביכם גם במקומות אסורים לחנייה מבלי לקבל דוח. פקחי העירייה ייקחו חלק בשביתה, ולא יופיעו לעבודתם.

כמה זמן תימשך השביתה?
מדובר בשביתת אזהרה בת יום אחד שתסתיים ביום רביעי. אם הרשויות והאוצר לא יצליחו להגיע להסכמה בזמן הקרוב, צפויה שביתה נוספת - ארוכה יותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק