משרד הביטחון: בית אלירז פרץ ז"ל לא ייהרס

על פי התוכנית יממש שר הביטחון את סמכותו ויחליט להפקיע את הקרקע הפלסטינית עליה יושב ביתו של לוחם גולני ולהפוך אותה לשטח ישראלי בחסות המדינה. גורם צבאי בכיר: "ברק לא ייתן יד להרס בתים של גיבורי ישראל"

המשפחה יכולה לנשום לרווחה (חדשות 2)

בשורה נהדרת למשפחתו של אלירז פרץ ז"ל שנפל במהלך קרב עם מחבלים בעזה השנה. ביתו, שנבנה על קרקע פלסטינית לא ייהרס. משרד הביטחון צפוי לממש את זכותו ולהפקיע את האדמה לטובת המדינה. גורם ביטחוני בכיר סיפר לעיתון "מעריב" כי "שר הביטחון ברק לא ייתן יד להרס בתים של דיבורי ישראל".

משרד הביטחון אמור להעביר השבוע לבג"ץ את תשובתו בעניין 12 הבתים המיועדים להריסה בשכונת גבעת היובל בעלי, ביניהם גם ביתו של רס"ן אלירז פרץ ז"ל. על פי התוכנית שגובשה במשרד, תופקע הקרקע שעליה ממוקם ביתו. במידה ויהיו פלסטינים שיתבעו בעלות על הקרקע בהמשך הם יפוצו על ידי המדינה.

לפני חמש שנים הגישה תנועת "שלום עכשיו" עתירה לבג"ץ בבקשה שיורה על הריסת הבתים בגבעה שעל פי השוואה שערכו מומחים התברר, כי הם נבנו על שטח חקלאי פלסטיני וללא היתרים מתאימים.

בארבע השנים האחרונות נפלו שניים מתושבי השכונה, רס"ן רועי קליין ז"ל שנהרג בעת מלחמת לבנון השנייה וכאמור רס"ן אלירז פרץ ז"ל שנפל בקרב ברצועת עזה לפני כחצי שנה. מאז הגשת העתירה התקיים הליך משפטי ארוך וממושך במהלכו הפכה אפשרות הריסת הבתים לטעונה עוד יותר בשל העובדה שבאזור מתגוררות שתי אלמנות צה"ל עם ילדיהן.

לשר הביטחון ברק יש את הסמכות ואת האפשרות להפקיע את השטח, שנקבע על ידי סקר קרקעות כי הוא פלסטיני ולהפוך אותו לאדמת מדינה ובכך להכשיר את בית משפחת פרץ. במשרד הביטחון מתכוננים להוציא בקרוב לפועל את התוכנית ואומרים כי "קשה להאמין שיימצא פלסטיני שיתבע את הבעלות על הקרקע". גורמים נוספים במשרד סיפרו ל"מעריב" כי "גם אם יגיע מישהו שיוכיח בעלות הוא יפוצה כמו כל אדם אחר שמפקיעים לו שטח".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק