השבוע - שביתה בשלטון המקומי: מה לא יפעל?

המרכז לשלטון מקומי הודיע היום כי ביום שלישי הקרוב תיערך שביתת אזהרה בת יום אחד. כחלק מהשביתה, לא ייאסף הזבל ברחובות, לא יינתנו שירותים במשרדי הרשויות וגם שירותי הרווחה יפסיקו לפעול. בתי הספר, לעומת זאת, יפעלו כסדרם, לפחות בינתיים. ברשויות המקומיות מוחים על אי קבלת מענקי האיזון

היכונו לשביתה ברשויות המקומיות (חדשות 2)

שוב זה קורה: ביום שלישי הקרוב תיערך "שביתת אזהרה" ברשויות המקומיות למשך יום אחד, זאת על רקע המחלוקת המתמשכת עם משרד האוצר בנוגע לתשלומי האיזון לרשויות - תשלומים אותם טוענים ברשויות כי טרם הועברו אליהן. כך הודיע הערב המרכז לשלטון המקומי.

בשלב הראשוני לא צפויה השביתה לכלול את מוסדות החינוך - בתי הספר וגני הילדים, אך בהמשך, כך מזהירים במרכז לשלטון המקומי, לא יהססו להשבית גם את בתי הספר. עוד הזהירו במרכז לשלטון המקומי כי אמנם מדובר בצעד ראשון ומתון, אך הם לא יהססו לעלות מדרגה אם באוצר לא ייענו לדרישותיהם.

במסגרת השביתה לא תיאסף אשפה ברחובות, לא תתקיים קבלת קהל ולא יינתן מענה טלפוני במשרדי הרשויות. כמו כן, לא יסופקו שירותי רווחה ולא יבוצעו תיקוני כבישים, תאורה, מדרכות ועוד.

"עשרות רשויות על סף קריסה כלכלית"

"המחאה תורגש ברחבי הארץ, ותתבטא בצעדים נקודתיים עליהם אנו מעדיפים שלא להרחיב את הדיבור לעת עתה", נכתב בהודעת השלטון המקומי. "הממשלה מנסה להעביר את נטל המימון אל כיסם של האזרחים וההורים, ואנחנו אומרים - עד כאן", אמר יושב ראש השלטון המקומי שלמה בוחבוט בתגובה להחלטה.

"מתוך אחריות לאומית, סייענו לפתוח את שנת הלימודים כסדרה וזאת למרות שעשרות רשויות נמצאות על סף קריסה כלכלית ואין להן דרך לממן את השירותים לתושבים", הוסיף בוחבוט.

השלטון המקומי דורש מהממשלה להשיב לרשויות למעלה ממיליארד שקלים, מתוכם כ-600 מיליון שקלים מתקציבי החובה שלדבריהם קוצצו ועוד כ-500 מיליון שקלים מתקציבי החינוך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק