עשור למהומות אוקטובר: צעירים ערבים התפרעו בכפר כנא

כמה עשרות רעולי פנים התפרעו בכניסה לכפר כנא, בסיום הפגנה לציון עשר שנים למהומות אוקטובר. במהלך ההפגנה, שעברה בשקט יחסי, קראו המפגינים קריאות לפתוח מחדש את תיקי החקירה ולהעמיד לדין את האחראים למותם של 13 אזרחים ערבים. ח"כ אחמד טיבי: לא נשכח, לא נסלח ולא נשקוט, עד אשר יועמדו האחרים לדין

עשר שנים אחרי, וערביי ישראל לא שוכחים. 5,000 מפגינים הגיעו היום לכפר קנא לציון עשר שנים למאורעות אוקטובר, בהם נורו למוות 13 מערביי ישראל במהלך עימותים עם כוחות הביטחון. במהלך ההפגנה הונפו דגלי פלסטין ותמונותיהם של ההרוגים.

"אנחנו קוראים מכאן לפתוח מחדש את תיקי החקירה", אמר ח"כ אחמד טיבי בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט, "לא יכול להיות שאנשים נורו ואיש לא הועמד לדין. על הממשלה להפסיק את המדיניות הנוכחית". מי שתמך בדבריו של טיבי היה עבד אבו-סאלח, אביו של אחד ההרוגים. "אנחנו לא שונאים יהודים ואת ישראל", אמר אבו-סאלח, "רק את המדיניות שלהם".

לאחר ההפגנה נרשמו מספר הפרות סדר, כאשר כמה עשרות צעירים יידו אבנים לעבר רכבים של ישראלים סמוך לצומת בית רימון. כמה ממכובדי הכפר פעלו בשיתוף פעולה עם שוטרי היס"מ שהיו במקום, והם הצליחו להשליט סדר במקום.