שוטרים צעירים בשירות החוק

הם בסך הכל בני 11 ובכיתה ה', אך אל תתנו לזה לבלבל אתכם, שני הילדים שהיו באמצע משחק כדורגל הצליחו בתושייתם הרבה לעזור למשטרה לתפוס גבר ששדד קשישה בכך שרשמו את מספר לוחית הזיהוי של הרכב בו הוא נמלט ומסרו אותה למשטרה. "הם היו נחושים וזה סייע לנו מאוד" אמרו השוטרים המבוגרים

תודות לילדים שב אל אליה התיק (חדשות 2)

שני ילדים בני 11 מקריית מוצקין גילו אזרחות טובה וסייעו לשוטרים לתפוס אדם ששדד קשישה בת 80 באמצע הרחוב. האירוע התרחש הילדים ששיחקו כדורגל להנאתם, הבחינו לפתע בגבר שודד תיק מאישה קשישה ונמלט למכונית סמוכה שחיכתה לו. השניים לא נבהלו ורשמו את מספר הרכב על גבי הכדור בו שיחקו, ואחר כך העבירו אותו לשוטרים שהוזעקו למקום.

בתיק של אותה גברת היו כמה מאות שקלים ומסמכים חשובים שתודות לתושייה של אותם ילדים חזרו אליה. כשהבחינו "השוטרים הצעירים" בשודד שנמלט בריצה הם ביקשו מעוברי אורח שהיו לידם עט תוך כדי שהם משננים את המספר של הרכב אליו הוא נכנס בראשם.

העזרה לא הסתיימה בזה, כשהגיעה ניידת המשטרה הם אף תרגמו את דבריה של הקשישה הנסערת מרוסית לעברית ותיארו במדויק איך השודדים נראו, וכמובן לאיזה כיוון הם נמלטו. "קיבלנו דיווח בקשר על שוד קשישה וכשהגענו למקום ראינו את הילדים שסיפרו לנו שהם רשמו את המספר של הרכב הנמלט בכדורגל שלהם" סיפר פקח איתן רוזין ל"ידעות אחרונות".

בהסתמך על הדיווח האמין והמדויק שנתנו הילדים, הציבה משטרת קריית מוצקין מחסומים וזמן קצר לאחר מכן, הצליחה ללכוד את אחד החשודים המוכר למשטרה. מעצרו הוארך בחמישה ימים. "הנחישות של הילדים סייעה לנו מאוד", הסביר הפקח רוזין. אחד מהם, תלמיד כיתה ה', לא התרגש יותר מידי מהעניין וסיפר מאוחר יותר כי "בסך הכל פעל לפי החינוך שקיבל בבית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק