שריפה משתוללת בנחל שניר, מטיילים פונו

ברשות הטבע והגנים פועלים במטרה להשתלט על האש בנחל שניר (חצבני), אך ככל הנראה כבר נגרם "נזק לא קטן לבית הגידול הלח בנחל". אנשי הרשות וכבאים פינו מטיילים שהיו בנחל בעת השמורה. בשירותי הכבאות מעריכים כי רשלנות מטיילים היא זו שגרמה לפרוץ השריפה

שריפה גדולה השתוללה היום בשמורת נחל שניר (החצבני) באצבע הגליל. מטיילים שהיו בשמורה פונו. עוד אין הערכה לגבי גודל השטח שנשרף, אך מדיווחים ראשונים מדובר ב"נזק לא קטן שנגרם לבית הגידול הלח בנחל", נמסר מרשות הטבע והגנים.

כוחות כיבוי גדולים פעלו במקום במשך שעות ארוכות. דני חנניה, מפקד כיבוי אש גליל גולן הנמצא במקום, סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי "שמורת נחל שניר סגורה לגמרי. יש כמה מחסנים הרוסים ושרופים. לא ידוע לנו על נפגעים. בינתיים אנחנו מתחילים לראות תוצאות טובות אם כי יש פה עדיין רוח חזקה שממשיכה ללבות את האש".

חנניה הוסיף כי, "ככל הנראה מדובר על רשלנות של מטיילים שגרמה לדליקה". מרשות הטבע והגנים נמסר כי נכון לעכשיו, השריפה תחת שליטה.

"המטרה היא לאפשר את פתיחת השמורה מחדש למטיילים כבר מחר בבוקר", אמרו ברשות הטבע והגנים והוסיפו כי הם "מבקשים מהציבור לטייל באחריות ולהישמר באש, במיוחד לאור מזג האוויר שפוקד אותנו בימים אלו".

סוף אוגוסט: שריפת ענק סמוך לי-ם

שריפת ענק השתוללה בעמק הארזים סמוך לירושלים בסוף חודש אוגוסט, בהמשך ישיר לקיץ מלא שריפות ברחבי ישראל. כ-300 דונם נשרפו אז. במכבי האש שקלו לפנות בתי מגורים באזור מבשרת ציון, אך אז הושגה שליטה "כמעט מלאה" על האש.

השריפה פרצה בשעות הצהריים באזור עמק הארזים, מערבית לירושלים, והיא התפשטה במהירות מזרחה לכיוון כביש מס' 1, כביש מס' 9, מבשרת ציון ואנדרטת התאומים שבעמק. לפי הודעת שירותי הכבאות.

12 צוותי כיבוי אש מתחנות בית שמש וירושלים פעלו יחדיו בניסיון להשתלט על הלהבות. יחד עם צוותי כיבוי האש השתתפו במאמצי הכיבוי גם 4 צוותים של קק"ל, 2 כבאיות קק"ל ו-3 מטוסים מהאוויר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק