משה פייגלין מספר על בנו שהתעורר מתרדמת

בערב יום הכיפורים, רגע לפני הצום, התעורר דוד בן ה-16 מהתרדמת. דוד, בנו של משה פייגלין, נפצע קשה בתאונת דרכים לפני 3 חודשים ומאז לא התעורר. "קיבלתי את בני מחדש", אומר פייגלין האב כעת, ומשחזר את הרגע המרגש בו שמע שוב את קולו של בנו

משה פייגלין ובנו דוד, לפני התאונה (חדשות 2)

במשך שלושה חודשים שכב דוד פייגלין, בנו בן ה-16 של איש הליכוד משה פייגלין, בבית החולים ללא הכרה, זאת בעקבות תאונת הדרכים הקשה שעבר בשומרון ביוני האחרון.

הוריו לא עזבו את מיטתו והתעקשו לשהות לצדו 24 שעות ביממה - בתקווה שיתעורר מהתרדמת. בערב יום הכיפורים, רבע שעה לפני תחילת הצום, התרחש הנס הגדול ודוד דיבר בפעם הראשונה מאז התאונה.

"לקראת יום הכיפורים החלטנו שאשתי תישאר עם דוד ואני אחזור לביתנו כי להיות עם הבן הצעיר", שיחזר פייגלין, ראש חטיבת מנהיגות יהודית בליכוד, את הרגע המשמח בריאיון ל"ידיעות אחרונות".

"קיבלתי את בני מחדש"

רגע לפני תחילת הצום התקשר פייגלין לרעייתו וביקש שתשים אותו על רמקול, כדי שיוכל לדבר לבנו. כמו שעשה בעבר, אמר האב "שלום, דוד" - אך לא ציפה לתשובה. לפתע שמע את קול בנו משיב לו בחולשה: "שלום".

את ההתרגשות הרבה שאחזה בו מתקשה פייגלין לתאר במילים. "קיבלתי את הבן שלי מחדש", סיפר לעיתון ונזכר איך באמצע הרחוב הריק שינן את ברכת "שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה".

מאז אותו רגע הולך ומשתפר בהדרגה מצבו של הבן. הוא מסוגל להגיד גם "אבא", "כן" ו"לא" ובערב סוכות אף שוחרר ל-24 שעות בחיק בני המשפחה התומכים. עם זאת, מדגיש הסממן הימני של הליכוד כי המאבק רק החל. "הדרך מאוד ארוכה עד שיחזור לעצמו", יודע האב היטב.

האירוע הקשה, כך אומר פייגלין, השפיע לא מעט על התנהלותו. "דברים קיבלו דגש הרבה יותר חזק", הוא מודה, "אני פחות ביקורתי כלפי אנשים. העקרונות לא השתנו - אבל היחס הרבה יותר רך".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק