פרס לאושפיזין: "אין להפסיק המאמצים להגיע לשלום מלא"

כמיטב המסורת וכמדי חג סוכות, נשיא המדינה שמעון פרס קיבל במעונו בירושלים כ-9,000 אזרחים ותיירים שהגיעו להיות אושפיזין בסוכתו. לנוכחים אמר הנשיא: "גורלנו היה ונשאר תלוי במידה רבה בתהליך השלום. את הדברים שהשגנו אסור שנעמיד למבחן"

הנשיא ה-9 של מדינת ישראל אירח היום את הציבור הרחב בסוכתו הגדולה, כמיטב המסורת של נשיאי ישראל בחג הסוכות. את האירוע העברנו בשידור חי כאן בערוץ החדשות של חדשות 2 באינטרנט.

כ-9000 אזרחים ותיירים הגיעו לבקר בסוכתו של שמעון פרס, במשכן הנשיא בירושלים. "כפי שוודאי נוכחתם לדעת, העם במצב רוח חגיגי מאוד ואכן לישראל יש מה לחגוג - הישגים בלתי רגילים בכל התחומים, אבל גורלנו היה ונשאר תלוי במידה רבה בתהליך השלום", אמר הנשיא.

"את הדברים שהשגנו אסור שנעמיד למבחן", הוסיף. "אנחנו בתקופה של אי בהירות, אך אין להפסיק המאמצים כדי להגיע לשלום מלא. המשקולות שמנגד כה כבדים - הן האירנים והן הארגונים האחרים, אסור לנו להפסיק לרגע לפעול למען השלום. יש למצוא דרכים ולחפש דרכים, מאחר שהשלום הוא אינטרס ישראלי עליון. התחלנו במהלך, צריך להמשיך ואני מקווה שנעשה זאת בימים הקרובים".

למבקרים הרבים אמר פרס, "אני רוצה להביע את תודתי על כך שבאתם. כל כך טוב לראותכם, במיוחד הילדים, שיראו את ירושלים בחגה ושמחתה. אני תקווה שבמקום מלחמות, נגיע למציאות בה כל אחד, קטן וגדול, יהיה אורח ומארח. אנו המבוגרים רוצים להגיד לכם הילדים - אנו כל הזמן מתפללים שתגדלו בשלום, בעולם בלי מלחמות, בלי שנאה, שתוכלו לארח ולהתארח אצל ילדים מארצות אחרות, שיהיה שלום עם שכנינו. עכשיו כשהגעתם לירושלים, עשו קצת טיול, תסתכלו ותראו, ואחלו לכל הנקרה בדרככם חג סוכות שמח לנו ולעמינו. חג שמח!".

במהלך היום נערכת במשכן הנשיא תצוגת תכלית מרשימה הכוללת הישגים של המדינה בתחומים שונים כמו חקלאות, טכנולוגיה ותעשייה, וכמו כן מוצע מגוון פעילויות לילדים ולהורים, כשהדובדבן שבקצפת הוא כמובן - המפגש הבלתי אמצעי עם הנשיא פרס.

סוכת הנשיא עומדת השנה בסימן "גאווה ישראלית" בשיתוף מטה "כחול לבן" של משרד התעשייה והמסחר, משרד החקלאות, ומשרד המדע והטכנולוגיה. האושפיזין שהגיעו למשכן זכו לראות את הפיתוחים החדשניים בחקלאות, כדוגמת פירות וירקות ייחודיים תוצרת הארץ, פיתוחי אנרגיה חלופית, ורובוטים אינטראקטיביים איתם יוכלו המבקרים לדבר ולהצטלם.

באולם בית הנשיא המשמש בשגרה לאירוח מנהיגים מכל העולם, יכולים המבקרים להתרשם מחזיון אור-קולי בנושא התעשייה הישראלית ומתערוכת ציורים וצילומים של ילדים בנושא רכישת תוצרת כחול-לבן. נשיא המדינה לא ויתר על המגע הישיר עם האזרחים וסייר בין הביתנים השונים. במהלך היום מופיעים על הבמה המרכזית להקות כחול-לבן של מחול וזמר ישראלי ממגוון העדות במדינה כשעל ההנחיה מופקדת השחקנית גלית גיאת.

אולם גולת הכותרת של האירוע: באי הסוכה יכלו להצטלם עם הנשיא בעמדת צילום מיוחדת לתמונות, שיועלו לאחר מכן ל"פייסבוק" למזכרת משפחתית מהביקור. מהמטה נמסר כי התמונות יוצגו בעמוד הפייסבוק - "קונים כחול לבן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק