90 אלף מטיילים פקדו את הפארקים

למרות החום הכבד יצאו עשרות אלפי ישראלים לבלות את חג הסוכות בחיק הטבע. עשרות אלפי בני-אדם פקדו את היערות, שמורות הטבע ואתרי המים ברחבי הארץ. מקק"ל נמסר כי המטיילים לא הקפידו לשמור על הניקיון וכי 50 טון אשפה נאסף מהאתרים השונים

נוטשים את הסוכה ויוצאים לטייל. ארכיון (חדשות 2)

‏ישראלים רבים העדיפו לנטוש היום את הסוכה ולפקוד את שבילי הארץ: עשרות אלפי מטיילים הגיעו במהלך היום ליערות ולפארקים של קק"ל. התנועה הערה ביותר הורגשה בצפון הארץ, לאחר שאגמון החולה ופארק הירדן התמלאו עד אפס מקום.

כ-90 אלף מטיילים לא נבהלו מהחום הכבד שהורגש היום ויצאו לבלות את החג בחיק הטבע. כמויות גדולות של מטיילים שרצו הפוגה ממזג האוויר הקייצי הגיעו לאתרי המים השונים ולאתרים המוצלים.

יותר מ-2,500 איש הגיעו לצפות בנדידת הציפורים ובשקנאים באגמון החולה. בנוסף הגיעו אלפי בני-אדם ליערות הגליל המערבי ולגליל התחתון. לאתרי הטיולים במרכז הארץ הגיעו כ-40 אלף מטיילים, שבילו בשמורת הסטף וביערות השרון.

לא שומרים על הניקיון

בדרום הארץ התרכזו רוב המטיילים בפארק אשכול, פארק אופקים ופארק גולדה. מקק"ל נמסר כי מרבית המטיילים שיצאו היום לחיק הטבע הם משפחות שיצאו לפיקניקים ולטיולים וקבוצות של רוכבי אופניים שבאו לדווש וליהנות משבילי האופניים שביערות.

אך למרות שהישראלים יודעים לבלות הם כנראה אינם יודעים לנקות. מקק"ל נמסר שציבור המטיילים אינו הקפיד על ניקיון האתרים וכ-50 טון אשפה נאספו היום מאתרי קק"ל ברחבי הארץ. קרן קימת לישראל מבקשת מכל האנשים לא להשאיר אחריהם פסולת ביער ולהישמע לכללי הזהירות בשימוש באש.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק