מי גנב את הנשק של בן כובאני ז"ל?

משפחת כובאני, שאיבדה את בנה בפעילות מבצעית בעזה לפני כמעט שלוש שנים, התעוררה הבוקר וגילתה שאלמונים פרצו לחדר של בנם וגנבו משם את נשקו האישי ועוד מזכרות. אביו של בן, רחמים, מתחנן בפני הגנבים ומפציר בהם שישיבו להם את הנשק והזכרונות. "זה מה שמחזיק אותנו", סיפר

בחודש הבא ימלאו שלוש שנים למותו של סמ"ר בן כובאני ז"ל, חייל בגדוד 51 של גולני במהלך פעילות צה"ל ברצועת עזה. מאז מותו הפך חדרו בבית הוריו שבשכונת בית אליעזר בחדרה למעין חדר זיכרון, בו נמצאים נשקו האישי, מדיו, ותמונות שלו.

הלילה, ערב חג הסוכות, פרצו אלמונים אל הבית, גנבו ארנקים, סכומי כסף מזומן, ותכשיטים. לאחר שסיימו עם מלאכת הפריצה, נכנסו לתוך חדרו הריק של בן ז"ל, וגנבו משם את נשקו האישי ומספר מזכרות משירותו הצבאי.

רחמים כובאני, אביו של בן, פנה בצורה נרגשת והתחנן בפני הפורצים שישיבו את שלקחו. "כשאני רואה את הנשק של בן אני רואה את הילד", סיפר, "אני מקווה בעזרת ה' שמי שלקח את הנשק יחזיר אותו כמה שיותר מהר, יש לכם את הדרכים שלכם להחזיר לי את הנשק, ותדעו שזה בכלל לא מעניין אותי מי לקח - זה הזיכרון שיש לי מהילד".

כובאני המשיך להתחנן בפני הגנבים ואמר להם: "תפעילו את הרגש, אם זה היה אבא שלכם, אח שלכם או הבן שלכם הייתם פועלים אחרת - תחשבו עלי למשך חמש דקות. הנשק היה בחוץ ולא נעול כי אני וכל המשפחה שואבת מהחדר הזה כוח, זה מה שעוזר לנו להתמודד עם מותו של בן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק