מרכז פרס מציג: השלום מתחיל ביפו

עשרות ילדים יהודים וערבים ציינו היום יחד עם משפחותיהם את יום השלום הבינלאומי במרכז פרס לשלום ביפו. בשיאו של יום רווי פעילויות המעבירות את מסר השלום, יצרו הילדים בגופם את סמל השלום העולמי

סמל השלום ביפו, היום (אלבטרוס צילומי אויר)

יום השלום הבינלאומי הוכרז על ידי האו"ם ב-1981 ומאז מציינים אותו רבבות אנשים ברחבי העולם. מטרתו של היום הזה היא להעניק הזדמנות לכל אדם, משפחה, קהילה, ארגון ומדינה להתאחד סביב נושא השלום ולהעלותו, למשך יום אחד, לסדר היום הציבורי-העולמי.

מרכז פרס לשלום, הפועל לבניית שלום בין יהודים וערבים ובין ישראל לשכנותיה, בחר השנה להוביל את יום השלום הבינלאומי במשכנו החדש על חוף ימה של יפו. ילדים ישראלים יהודים וערבים, ילדי העובדים הזרים וילדים פלסטינים, הוזמנו להשתתף בהפנינג שכלל מגוון פעילויות המעבירות את מסר השלום.

הילדים ומשפחותיהם נהנו מהופעות של להקת "הדג נחש", הזמרת קרולינה ואמנים נוספים, תערוכת צילומים של צלמים תיעודיים ישראלים ופלסטינים ומבחר של פעילויות יצירה. בשיאו של היום, יצרו הילדים בגופם את סמל השלום העולמי.

משרד החינוך ציין מצדו את היום המיוחד בבתי הספר וגני הילדים באמצעות פעילויות שונות. כמו כן, השנה לראשונה התקיימו אירועי יום השלום גם במוקדים שונים ברחבי ירדן, מצרים ובבית לחם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק