יסמין פיינגולד חוזרת לחיים חדשים

"אף אחד לא בוחר להגיע לבית לוינשטיין": כך פתחה את דבריה יסמין פיינגולד, החותרת האולימפית שכמעט קיפחה את חייה במים המזוהמים של נחל הירקון, ששבה אתמול למקום בו חזרה לחיים. פיינגולד הייתה מאושפזת חודשים ארוכים במתקן השיקום, ומצבה השתפר משמעותית, מה שמאפשר לה לנסוע ללימודים בלונדון - וגם לחזור לחתור שוב

לפני שנה וארבעה חודשים הכל נראה אחרת. החותרת האולימפית יסמין פיינגולד התהפכה עם סירתה במים המזוהמים של נחל הירקון, ורק תושייתו של עובר אורח אמיץ הצילה את חייה. לאחר אשפוז קצר, הועברה פיינגולד לשיקום ארוך וקשה בבית לוינשטיין שברעננה.

אתמול שבה יסמין אל המקום שבו חזרה לחיים, לאירוע התרמה, וסיפרה בבית לוינשטיין על הליך השיקום המוצלח שעברה, והיא עדיין עוברת. "בניגוד ללימודים באוניברסיטה או לחופשה, אף אחד מאיתנו לא בוחר להגיע לבית לוינשטיין", סיפרה למאות שהגיעו לאמפיתיאטרון ברעננה כדי להאזין לדבריה.

"להרכיב פאזל זה עולם ומלואו"

"זהו אולי המסע הכי קשה והכי מסתכל שאדם יכול לעבור, הוסיפה פיינגולד. "העובדה שיש ימים שאתה קם בבוקר ולא יודע בן כמה אתה או איזה יום היום זה עובדה מתסכלת".

למרות הקשיים, פיינגולד לא ויתרה לעצמה והיא ממשיכה להילחם. "הסיפוק שהרגשתי בפעם הראשונה שהצלחתי להרכיב פאזל היה עולם ומלואו בשבילי", היא אומרת.

בשנה הבאה תעבור פיינגולד ללונדון, שם התקבלה ללימודים היוקרתיים של הנדסת אווירונאוטיקה, עוד מדד שיכול להעיד על השיפור הגדול במצבה. למרות הקשיים והשיקום התרופתי המורכב אותו היא עדיין עוברת, פיינגולד לא ויתרה על החתירה, ולאט לאט היא חוזרת בהדרגה לשוט במימי הירקון - שכמעט גבו את חייה.