האם השעון יחזור שעה קדימה?

חכו עם המעילים והסוודרים, שעון הקיץ עומד לערוך הופעה מחודשת. הצעה חדשה בכנסת מדברת על הזזת מחוגי השעון שעה אחת קדימה מרגע אישורה, וחזרה לשעון קיץ לתקופה של חודש נוסף עד נובמבר. ח"כ דליה איציק: "המצב הנוכחי מפריע ללא מעט אנשים וזו גזירה שהציבור כלל אינו רוצה לעמוד בה". ההכרעה אחרי חג סוכות

חוזרים לישון פחות? (חדשות 2)

עשרה ימים מאז כניסת שעון החורף ובכנסת כבר דורשים לבטל אותו ולהנהיג מחדש את שעון הקיץ. העיתון "ידיעות אחרונות" מדווח כי חברת הכנסת דליה איציק מקדימה כבר החלה באסיפת חתימות של חברי כנסת נוספים, חלקם דתיים כדי להצטרף ליוזמה שתביא לאישור הזזת מחוגי השעון שעה אחת קדימה.

אל ההצעה החדשה שיזמה יו"ר סיעת קדימה הצטרפו חברי כנסת רבים ממגוון הסיעות במשכן כולל מש"ס, שמנהיגה אלי ישי קבע כי לא יחול שום שינוי במועד שעון החורף על אף מחאות הציבור שנשמעו קודם לכן. שעון הקיץ על פי היוזמה, יהיה בתוקף מרגע שההצעה תאושר ועד לתחילת חודש נובמבר, אז ישונה פעם נוספת.

"שעון הקיץ הוא משאלת לב של רוב הציבור בישראל"

כרגע תומכים ביוזמה החדשה כ-50 חברי כנסת כשראש הממשלה נתניהו תומך בה באופן עקרוני, אך יגיע להחלטה הסופית רק בהתייעצות עם שר הפנים ישי. במידה ונתניהו יתמוך במהלך, צפויים כל חברי הליכוד להצטרף אליו בשל משמעת סיעתית, כך שהסיכוי של ההצעה לצאת לפועל, יהיה גדול יותר.

על מנת לקדם את הנושא העבירו חברי הכנסת פנייה רשמית ללשכת ראש הממשלה המבקשת ליזום דיון פגרה של המליאה על מנת לאשר את הוראת השעה בנושא. "בשבועות האחרונים רבנים ואישי ציבור דתיים וחרדים הבהירו כי החשיבות שבשעון קיץ איננה סוגיה במחלוקת, כי אם משאלת לב של רובו המוחלט של הציבור הישראלי". טענו יוזמי התוכנית בפנייה הכתובה.

חברת הכנסת דליה איציק, יוזמת ההצעה אמרה בראיון לעיתון כי "המצב הנוכחי מפריע ללא מעט אנשים וזו גזירה שהציבור כלל אינו רוצה לעמוד בה. דווקא כעת, אחרי יום הכיפורים, ניתן לחזור לשעון קיץ ולהחליט כי נציגי הסיעות יבחנו מחדש את הנושא יחד, מתוך רצון להגיע להסכמות ולא להשאיר את המחלוקת בעינה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק