צפו: הרב עובדיה יוסף חוגג יום הולדת 90 במסיבת ענק

עשרות מכרים, חברים ובני משפחה התכנסו הערב בביתו של הרב עובדיה יוסף בירושלים כדי לחגוג 90 שנה להולדת מנהיגה הרוחני של ש"ס. למקום הגיעה גם קבוצת צעירים מצוידת בעוגות עם דמותו של הרב. "איחלנו לו שבעזרת השם יזכה לקבל את המשיח", אמר לחדשות 2 באינטרנט אחד החוגגים. צפו באירוע

ח"י כפול חמסה שווה 90: עשרות חברים, מכרים ובני משפחה נהרו הערב לביתו הצנוע של מנהיג ש"ס הרב עובדיה יוסף כדי לחגוג את יום הולדתו ה-90. האורחים שהגיעו לחלוק כבוד לרב פצחו בשירה ובריקודים ואף הכינו לו שתי עוגות עם דמותו מוטבעת עליהן ובתי תפילין עשויים מכסף.

למרות גילו המופלג של הרב, הגיעה למקום גם קבוצת צעירים מאשדוד - חסידיו של הרב הרוחני של ש"ס, שנחשב לאחד מגדולי פוסקי ההלכה בדורות האחרונים. הרב, שלא ציין את יום הולדתו באירועים מיוחדים, קיבל את האורחים בבית הכנסת הצמוד לדירתו ולאחר תפילת מנחה חלק עם הצעירים דברי תורה ועודדם להמשיך בפועלם המסור בתלמוד תורה.

הרב אוהב את כולם

הרב אילן גוזל, ראש קבוצת "ילדי שגיא ויעקב", עמותה שנתמכת על ידי ש"ס, סיפר לחדשות 2 באינטרנט על הפגישה המרגשת עם הרב. "הייתה לנו הזכות להגיע ולחגוג יחד עם המר"ן את יום הולדתו ה-90 ולאחל לו שבעזרת השם יזכה לקבל את פני המשיח", אמר.

"היה מרגש מאוד וגם הרב עצמו התרגש", הוסיף גוזל. "אמרנו לרב שהזכות הגדולה שלנו היא לתת לו את המתנה". גוזל אמר כי הרב עובדיה אמר למאמיניו כי הוא אוהב אותם בזכות האמונה ומאחל להם שימשיכו להשתבח בלימוד תורה. "ברוך השם שזכינו שבדורנו ישנו גדול דור כמו הרב יוסף", סיכם גוזל את האירוע.

הרב עובדיה יוסף נולד נולד ב-י"א בתשרי תרפ"א בבגדד כבן בכור ליעקב עובדיה וג'רג'יה. הוא נקרא בשם "עובדיה" על שמו של רבי עבדאללה סומך, ו"יוסף" על שמו של רבי יוסף חיים.

ב-1924 כשהיה בן 4, עלתה משפחתו לארץ ישראל, והתיישבה בירושלים, שם הוא חי עד היום עם משפחתו. מנעוריו התבלט בגאונותו ובלהיטותו לתורה. את יצירתו הספרותית הראשונה כתב כבר בגיל תשע, בשולי הספר "ראשית חוכמה" של הרב אליהו די וידאש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק