החברים ההמומים של הרוגי התאונה: ניב היה מלאך

אלפים ליוו למנוחות את עדן קיפר (9), ניב נסב (10) ודניאל עמרם (14), שלושת החברים שנהרגו בתאונה בשומרון. "אני כבר מתגעגע אליו", התקשה אחד מחבריו לעכל, "היה לו חיוך כובש". המשטרה: הם לא היו חגורים

שלושה ילדים, שלושה קברים: עדן קיפר בן ה-9, ניב נסב בן ה-10 ודניאל עמרם בן ה-14 הובאו אחר הצהריים למנוחת עולמים בבתי העלמין בנתניה ובפרדס חנה. אלפים ליוו את שלושת החברים שנהרגו בתאונת הדרכים הקשה בצפון השומרון בדרכם האחרונה.

שיפור ניכר חל במצבו של עמוס קיפר, אביו של עדן והוא מוגדר כעת  קל עד בינוני. בשעות הצהריים עודכן האב על מות בנו לראשונה, לאחר שעות בהן נמנעה המשפחה מלספר לו על האסון הכבד. בשל השיפור במצבו הוא יצא להלווית בנו, ויחזור בסופה להמשך אשפוז. מחקירת התאונה עולה כי חלק מהילדים לא היו חגורים ושהם ישבו בצד הקדמי של המשאית, המיועד לשני נוסעים בלבד.

"פשוט מלאך"

לאחר הלוויתו של ניב נסב ז"ל התגודדו חבריו ובני משפחתו שלא האמינו שהוא איננו. אחד מחבריו הקרובים שגדל עם ניב מספר כיצד קיבל את הבשורה הקשה: "שמעתי את אמא שלי מתחילה לבכות, היא הסבירה לאבא שלי מה קרה, ואז חברים שלי באו וסיפרו לי", והוסיף: "אני כבר מתגעגע אליו".

לדברי חבריו מדובר בילד שלא הפסיק לחייך: "היה לו חיוך לא משנה מה, הוא היה כובש אותך מהחיוך שלו, צוחק מכל דבר, פשוט מלאך". עוד הם הוסיפו כי הוא תמיד נתן עזרה כשצריך, ואמרו בעצב: "הוא היה פשוט חבר אמיתי".

"חילוץ קשה ומסובך"

התאונה הקשה אירעה כשטרקטור נהוג בידי גבר פלסטיני נסע בצד הדרך וללא אורות. הוא התנגש במשאית שבא נהג אב עם בנו ושני חברים. המשאית הובילה בלוני גז, וההתנגשות גרמה לפיצוץ מחריד. מעוצמתה התפרקו כמעט לחלוטין שני הרכבים וחלקיהם התפזרו ברדיוס של עשרות מטרים.

"הגענו למקום ומצאנו את כל המעורבים במצב קשה מאוד", סיפרו אתמול גורמי מד"א שהגיעו למקום. "התחלנו בפעולות ההצלה אך כל הילדים היו מחוסרי דופק ומחוסרי הכרה ונאלצנו לקבוע את מותם במקום", הוא אמר בצער.

"הילדים נלכדו ברכב והיה קשה מאוד לחלץ אותם", סיפר קמב"ץ זק"א צפון, חיזקי פרקש. "מדובר באחת התאונות הקשות שראינו. החילוץ היה מסובך וארך זמן רב", הוסיפו גורמי כיבוי אש שהגיעו למקום.

"הכל נראה כמו זירת פיגוע"

זמן קצר לפני התאונה עוד שיחקו יחד שלושת החברים בישוב שקד הסמוך. "המראות של הרכב המסחרי שהתפרק לחלקים מזכירות זירת פיגוע", אמר אחד מעדי הראייה שהגיע למקום לעיתון "ישראל היום". "קרובי המשפחה שהגיעו מיד למקום פשוט התמוטטו לנוכח המחזה הקשה", הוסיף.

בני המשפחה והחברים התקשו לקבל את הבשורה הקשה. מדובר בישוב קטן ומגובש, בעל אופי דתי שמונה כ-65 משפחות בלבד. "זו מכה קשה ליישוב, לחברים בבית הספר ולאזור כולו", אמרה יעל בן יעקב, מוותיקות היישוב. 

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק