מיוחד לכיפור: אופניים ב-30 אלף שקל

הילדים - אך גם ההורים מסתערים על החנויות ברחבי הארץ, כדי להצטייד באופניים ולדווש במהלך הצום. מנהל חנות אופניים בת"א: "ב-10 ימים מכרתי 1,000 זוגות. מחר יירשם שיא הלחץ בחנות". ולא לשכוח את נושא הבטיחות ברכיבה: קסדה, מגינים, זוהרים ותאורת חירום

כמדי שנה, תשע"א נפתחת בעומס כבד בחנויות האופניים בשבוע שלפני יום כיפור. הילדים מסתערים על החנויות ומבקשים להצטייד בחידושים האחרונים, רק כדי לצאת ולדווש ללא חשש בכבישי ישראל.

מסיור של חדשות 2 באינטרנט בין חנויות אופניים בתל אביב, עולה כי מרביתן עמוסות לעייפה בימים שלפני יום כיפור. "משנה לשנה עניין רכישת האופניים לפני יום הכיפורים הולך וגובר", אומר היום ניסו רווח, מנהל חנות האופניים "מצמן את מרוץ" בתל אביב. "כבר לא רק הילדים רוכשים אופניים, אלא גם ההורים. אנחנו ערוכים מבחינת המלאי - משום שהכמויות שנמכרות בשבוע שלפני החג הן יוצאות דופן".

המחיר: בין 300 ל-30 אלף ש"ח

"מאוד חשוב לשים לב לנושא הבטיחות ברכיבה", מדגיש רווח. "חשוב לשים קסדות, תאורת חירום ונצנצים כדי שיראו את הילדים", הוא מוסיף. לדבריו, בעשרת הימים האחרונים נמכרו כ-1,000 זוגות אופניים בחנות. "בעיקר רוכשים אופני ילדים, הרוב הגדול. במהלך השנה נמכרים יותר אופני מבוגרים".

ואולם, לדברי רווח, השיא עוד לפנינו. "היום אחר הצהריים ומחר, כל אלו שלא הספיקו לקנות עד היום, יגיעו וירכשו אופניים", הוא צופה. "השיגעון האמיתי יהיה כאן ממחר בבוקר". ומה באשר למחיר? "טווחי המחירים לאופני ילדים נעים בין 300 ל-1,000 שקלים", מספר רווח. "אופני מבוגרים נמכרים במחירים הנעים בין 1,000 ל-30 אלף שקלים".

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק