האב שנפצע קשה בתאונה עודכן על מות בנו

עמוס קיפר שנהג ברכב המסחרי שהתנגש בטרקטור בתאונה המחרידה אתמול בצפון השומרון, עודכן הבוקר על הטרגדיה בה מת בנו עדן בן ה-9. בתאונה נהרגו גם שניים מחבריו של הבן. הלוויות הילדים יחלו בשעה 14:30 ויועברו בשידור חי בערוץ החדשות

עמוס קיפר, אביו של עדן קיפר בן ה-9 שנהרג אמש בתאונת הדרכים הקשה בצפון השומרון, ממשיך גם הבוקר להיות מאושפז בבית החולים רמב"ם בחיפה, במצב קשה. בשעות הצהריים, עודכן האב על מות בנו לראשונה, לאחר שעות בהן נמנעה המשפחה מלספר לו על האסון הכבד.

ביישוב מבוא דותן, בהם התגוררו עדן קיפר בן 9, ניב נסב בן 10, ודניאל עמרם בן 14 שנהרגו בתאונת הדרכים, שרויים באבל כבד בעקבות התאונה.

התאונה הקשה אירעה כשטרקטור נהוג בידי גבר פלסטיני נסע בצד הדרך וללא אורות. הוא התנגש במשאית שבא נהג אב עם בנו ושני חברים. המשאית הובילה בלוני גז, וההתנגשות גרמה לפיצוץ מחריד. מעוצמתה התפרקו כמעט לחלוטין שני הרכבים וחלקיהם התפזרו ברדיוס של עשרות מטרים. מחקירה ראשונית עולה כי במשאית לא היו מורשים לנסוע ארבעה נוסעים, וכי חלק מהילדים לא היו חגורים.

"חילוץ קשה ומסובך"

"הגענו למקום ומצאנו את כל המעורבים במצב קשה מאוד", סיפרו אתמול גורמי מד"א שהגיעו למקום. "התחלנו בפעולות ההצלה אך כל הילדים היו מחוסרי דופק ומחוסרי הכרה ונאלצנו לקבוע את מותם במקום", הוא אמר בצער.

"הילדים נלכדו ברכב והיה קשה מאוד לחלץ אותם", סיפר קמב"ץ זק"א צפון, חיזקי פרקש. "מדובר באחת התאונות הקשות שראינו. החילוץ היה מסובך וארך זמן רב", הוסיפו גורמי כיבוי אש שהגיעו למקום.

"הכל נראה כמו זירת פיגוע"

זמן קצר לפני התאונה עוד שיחקו יחד שלושת החברים בישוב שקד הסמוך. "המראות של הרכב המסחרי שהתפרק לחלקים מזכירות זירת פיגוע", אמר אחד מעדי הראייה שהגיע למקום לעיתון "ישראל היום". "קרובי המשפחה שהגיעו מיד למקום פשוט התמוטטו לנוכח המחזה הקשה", הוסיף.

בני המשפחה והחברים התקשו לקבל את הבשורה הקשה. מדובר בישוב קטן ומגובש, בעל אופי דתי שמונה כ-65 משפחות בלבד. "זו מכה קשה ליישוב, לחברים בבית הספר ולאזור כולו", אמרה יעל בן יעקב, מוותיקות היישוב. 

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק