3 החברים לא נפרדו גם במותם

עוד מוות מיותר: שלושת החברים מהיישוב מבוא דותן נהרגו בתאונת דרכים מחרידה בין טרקטור למשאית גז זמן קצר לאחר ששיחקו יחד ביישוב הסמוך. כוחות החילוץ עמלו זמן רב כדי לחלצם מהמשאית בה היו לכודים. "התאונה מחרידה, זה נראה ממש כמו זירת פיגוע", סיפרו עדי ראייה שהגיעו למקום

אבל כבר ירד אמש על הישוב מבוא דותן שבשומרון. שלושה ילדים בני הישוב בגיליאי 10-14 איבדו את חייהם בתאונת דרכים מחרידה. עוד אחת מאותן תאונות שניתן היה, ככל הנראה, למנוע.

התאונה הקשה אירעה כשטרקטור נהוג בידי גבר פלסטיני נסע בצד הדרך וללא אורות. הוא התנגש במשאית שבא נהג אב עם בנו ושני חברים. המשאית הובילה בלוני גז, וההתנגשות גרמה לפיצוץ מחריד. מעוצמתה התפרקו כמעט לחלוטין שני הרכבים וחלקיהם התפזרו ברדיוס של עשרות מטרים. מחקירה ראשונית עולה כי במשאית לא היו מורשים לנסוע ארבעה נוסעים, וכי חלק מהילדים לא היו חגורים.

שלושת החברים שנהרגו הם עדן קיפר בן 9, ניב נסב בן 10, ודניאל עמרם בן 14. הם למדו יחד בבית הספר האזורי "עומר". עמוס קיפר, אביו של עדן, שנהג ברכב המסחרי, נפצע קשה והועבר במסוק לאשפוז בבית החולים רמב"ם בחיפה. ההרוג הנוסף בתאונה הוא נהג הטרקטור, עטא מוחמד נעמרני בן 35, המתגורר בשטחי יהודה ושומרון.

"חילוץ קשה ומסובך"

"הגענו למקום ומצאנו את כל המעורבים במצב קשה מאוד", סיפרו אתמול גורמי מד"א שהגיעו למקום. "התחלנו בפעולות ההצלה אך כל הילדים היו מחוסרי דופק ומחוסרי הכרה ונאלצנו לקבוע את מותם במקום", הוא אמר בצער.

"הילדים נלכדו ברכב והיה קשה מאוד לחלץ אותם", סיפר קמב"ץ זק"א צפון, חיזקי פרקש. "מדובר באחת התאונות הקשות שראינו. החילוץ היה מסובך וארך זמן רב", הוסיפו גורמי כיבוי אש שהגיעו למקום.

"הכל נראה כמו זירת פיגוע"

זמן קצר לפני התאונה עוד שיחקו יחד שלושת החברים בישוב שקד הסמוך. "המראות של הרכב המסחרי שהתפרק לחלקים מזכירות זירת פיגוע", אמר אחד מעדי הראייה שהגיע למקום לעיתון "ישראל היום". "קרובי המשפחה שהגיעו מיד למקום פשוט התמוטטו לנוכח המחזה הקשה", הוסיף.

בני המשפחה והחברים התקשו לקבל את הבשורה הקשה. מדובר בישוב קטן ומגובש, בעל אופי דתי שמונה כ-65 משפחות בלבד. "זו מכה קשה ליישוב, לחברים בבית הספר ולאזור כולו", אמרה יעל בן יעקב, מוותיקות היישוב. 

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק