צפו: גלנט מקבל את "אות יקיר הצופים"

קצין וג'נטלמן: הרמטכ"ל המיועד יואב גלנט צפוי להיכנס לתפקידו בעוד מספר חודשים, אבל עד אז הוא יכול להתהדר בתואר לא פחות מכובד. תנועת הצופים העניקה לגלנט את אות "יקיר הצופים" בטקס שנערך אמש ברמת-גן. גלנט הודה לשלושת הגורמים שעיצבו לדבריו את דמותו: הוריו, צה"ל ותנועת הצופים. צפו בדבריו

הרמטכ"ל הבא של מדינת ישראל יכול להוסיף לרשימת התארים והדרגות שהוא נושא על חזהו את אות "יקיר צופי ישראל". האות הוענק אמש לשורה של אישים בוגרי התנועה, בהם כאמור הרמטכ"ל המיועד יואב גלנט - בוגר שבט צופי רמת גן.

יחד עמו קיבלו את האות פרופ' הלל ברזל, השופט בדימוס ראיק ג'רג'ורה, חתן פרס ישראל אהרון ידלין, פרופ' שמואל (מולי) להד, עו"ד אורי סלונים, פרופ' נעמה צבר-בן יהושע, ופרופ' אליעזר רחמילביץ. במהלך הטקס נשא גלנט דברים וניצל את ההזדמנות להודות לכל הגורמים שעיצבו לדבריו את אישויותו.

"משלושה מקורות ראשוניים ינקתי כוח אל מול האתגרים במהלך עשרות שנותיי בשירות הצבאי: מהחינוך בבית אבא ואמא, ומהחישול באימונים ובקרבות במהלך שנותיי הראשונות כלוחם וכקצין בשייטת 13", ציין גלנט והוסיף "אך לא פחות משני אלו, מפעילותי כחניך וכמדריך בתנועת הצופים, כילד וכנער בעשור השני לחיי".

פרויקט "יקיר צופי ישראל" מהווה אבן דרך ערכית במסע הצדעה, הכרה והוקרה לבוגרי תנועת הצופים בישראל לדורותיהם. המפעל חולק את רעיון הליבה ומשיק למפעלים נוספים המתקיימים במסגרת פעילויות ההתאחדות. כמו מפעלים אלו גם פרויקט "יקיר צופי ישראל" הוא פרי הגות ומימוש של מי שעומד כיום בראש צופי ישראל, אילן זילכה, ועל פי תפישתו, האות מוענק לקבוצת איכות של בוגרים שגדלו והתחנכו על סולם הערכים של תנועת הצופים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק