מפקד מחוז ת"א על השוטר שירה והרג גנב רכב: הוא אמיץ

רס"ם בורה רצון, שירה הבוקר בגנב רכב בשכונת צהלה בת"א, זכה היום לתמיכה ממפקד מחוז ת"א במשטרה ניצב שחר איילון. "שני שוטרים אמיצים הסתערו על 4 גנבים, לכדו 3, ואחד, לצערנו, נהרג תוך כדי פעילות". כזכור, בחקירתו טען השוטר כי נפלט לו כדור, ובשעות הצהריים הוא הובא לזירת האירוע לצורך השחזור

מפקד מחוז תל אביב במשטרה ניצב שחר איילון התייחס הערב לראשונה לאירוע בצפון העיר שבו ירה למוות רס"ם בורה רצון בגנב רכב, ואמר: "אנחנו מחזקים את ידיו של משפחתו". איילון אמר את הדברים במהלך טקס להכנסת ספר תורה לבית הכנסת במרחב ירקון בתל אביב.

"בורה עשה ככל יכולתו כדי למנוע את האירוע ומה שקרה לא היה באשמתו", קבע איילון בדבריו והביע תקווה לשחרורו המוקדם של רצון. "זו הייתה סיטואציה מאוד מורכבת", הוסיף מפקד מחוז תל אביב. "שני שוטרים אמיצים הסתערו על ארבעה גנבים, לכדו שלושה, ואחד, לצערנו, נהרג תוך כדי פעילות".

איילון ביקש מהנוכחים לשאת תפילה למען השוטר ולייחל שיעבור את התקופה הקשה במהרה. "כולנו יודעים שמעשיו של השוטר היו מתוך כוונות טובות והוא עשה הכל כדי לצלוח במשימה", אמר איילון. "אני מקווה שנזכה לראות את בורה חוזר אלינו כמה שיותר מהר", הוסיף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בפרשה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

המשטרה טוענת: הפורצים התנפלו על השוטרים

הבוקר נורה למוות הצעיר, בשנות ה-20 לחייו מהכפר עקב שליד רמאללה, לאחר שנעצר ונאזק ככל הנראה בעקבות גניבת רכב שחנה בצד הרחוב בשכונה התל-אביבית. שוטרי סיור מתחנת משטרת צפון תל אביב הבחינו בכנופיה של ארבעה חשודים, תושבי מזרח ירושלים והשטחים המוכרים למשטרה ממקרים קודמים של גניבת רכב, מנסים לפרוץ לשלושה כלי רכב. 

במשטרה טענו כי מדובר בכנופיה המוכרת בכינוי "כנופית גולף", שעוסקת בתקופה האחרונה בגניבת כלי רכב מסוג פולקסוואגן גולף. הרכב שאותו ניסו לגנוב שייך לנאווה שילר, בכירה בפרקליטות מחוז המרכז, המתגוררת בסמוך.

לטענת המשטרה, החשודים הבחינו בשוטרים והתנפלו עליהם. במהלך המאבק בין השוטרים לחשודים בניסיון הגניבה ככל הנראה נפלט כדור מאקדח של השוטר רס"מ רצון ופגע בגבו של החשוד, שנפצע באורח אנוש. מאוחר יותר מת מפצעיו. מיד לאחר האירוע הועבר השוטר לחקירת המחלקה לחקירת שוטרים.

עו"ד ציון אמיר, פרקליטו של רס"מ רצון החשוד בירי, סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי הלקוח שלו מסר את גרסתו במחלקה לחקירות שוטרים והוא משתף פעולה עם חוקריו. לדבריו של אמיר, השוטר סיפר בחקירתו שבזמן שניסה לעצור את החשוד נפלט כדור מנשקו וגרסתו נתמכת על ידי עדים שהיו במקום.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק