המטפלת שהצילה את מוישי הקטן הפכה לישראלית

כמעט שנתיים אחרי הפיגוע הרצחני במומביי העניק היום השר אלי ישי תעודת זהות ישראלית לסנדרה, המטפלת ההודית שהצילה את הילד מוישי ממתקפת הטרור שבה נהרגו הוריו. ההתרגשות לא פסחה על אף אחד מאורחי האירוע במשרד הפנים. צפו במעמד המרגש

לפני כמעט שנתיים היא הגנה על חייו של מוישי הולצברג במהלך מתקפת הטרור במומביי, שם שהה עם הוריו שנהרגו בפיגוע - והיום המטפלת ההודית שהצילה את חייו קיבלה אזרחות ישראלית בהליך מיוחד שאישר שר הפנים אלי ישי.

סנדרה סמואל הייתה זו שהבריחה את מוישי הקטן - בנם של גבי ורבקי הולצברג ז"ל, שליחי חב"ד להודו שנרצחו במתקפת הפיגועים במומבי, אל מחוץ לתופת. מאז שהצילה אותו הייתה סנדרה הרבה יותר ממטפלת, היא זו שהייתה לצידו בזמן התאקלמותו בארץ וטיפלה בו יחד עם סבו וסבתו.

בטקס מרגש שנערך בלשכת שר הפנים בירושלים נכחו גם הסב והסבתא של מוישי. "סנדרה נכנסה לתופת ולא חשבה על עצמה, ואנחנו בתור יהודים מחויבים להכיר לה תודה על כך", אמר הסב הנרגש. סנדרה עצמה ציינה כי היא אסירת תודה על ההחלטה להעניק לה את האזרחות הישראלית. "אני מכבדת את ישראל ואתן את כל מה שיש לי כולל את חיי למדינה", אמרה.

השר ישי: צעד מתבקש עבוד מי שהצילה חיים

סנדרה שהתה בארץ באשרת עבודה זמנית ומוגבלת. היום העניק לה שר הפנים אלי ישי תעודת זהות שתבטיח שהיא תישאר צמודה למוישי הקטן. השר ישי נוטה להתנגד למהלכים אלו בימים כתיקונם, אולם הסביר את המהלך בכך שמדובר בצעד מתבקש עבור מי שסיכנה את חייה כדי להציל את חייו של מוישי.

מוישי הקטן כבר בן ארבע, וסבו וסבתו מקפידים לגדל אותו הרחק מאור המצלמות. "הוא עדיין חש את הדברים ואת הכאב", סיפר סבו של מוישה, הרב שמעון רוזנברג, באירוע של חסידות חב"ד שהתקיים לפני מספר חודשים. "מידי פעם הוא שואל על ההורים, בפרט כשמגיעים לשבתות וחגים", הוסיף הסב.