אחרי שעות: הסתיימה השביתה בנתב"ג

בשורה לנוסעים בנמל התעופה: אחרי שעות של תורים ארוכים, ובלאגן אדיר בנמל התעופה בן גוריון בעקבות שביתת העובדים, הושגו הסכמות בשאלת הפנסיה והשביתה הסתיימה. יו"ר ועד העובדים: "את ההסכמות שהשגנו אפשר היה להשיג גם בשעות הבוקר"

אחרי שעות של המתנו ועיכובים בנמל התעופה הסתיימה שביתת העובדים בנמל התעופה. "קיבלנו את ההתחייבות שרצינו בעניין תנאי הפנסיה של העובדים", אמר אבי אדרי, יו"ר ועד עובדי התחבורה בראיון לערוץ החדשות. "את ההסכמות שהשגנו אפשר היה להשיג גם בשעות הבוקר".

הנוסעים הרבים שהמתינו משעות הבוקר באולם הנוסעים הגיבו בקריאות שמחה ובמחיאות כפיים על ההחלטה לסיים את השביתה. כעת הם מקווים לסיים את ההליך בשדה התעופה, ולהתגבר על העומס הרב שנוצר ביותר משבע השעות שבהן הנמל היה מושבת. כעת פועלים עובדי הנמל לסדר מחדש את לוח הטיסות.

שר התיירות סטס מיסז'ניקוב בירך על סיום השביתה ואמר כי "השביתה הסתיימה בהסכמה שיימצא פיתרון תוך חודשיים". למרות רצונו לקיים תנועה שטופת בנמל התעופה, הביע השר תמיכה במאבק. "העובדים צודקים, הם ציפו למשא ומתן שקוף ויעיל עם האוצר - אבל זה לא התקיים. משרד האוצר צריך למצוא את הכסף, וכעת כשהשביתה הסתיימה הוא יצטרך לעשות זאת".

ממשרד האוצר נמסר כי "הסיכום הושג בדיון שהסתיים בלשכת שר התחבורה ובו נכחו, מנכ"ל משרד התחבורה, יעקב גנות, ראש אגף התקציבים באוצר ד"ר אודי ניסן ויו"ר רשות שדות התעופה, עובדיה אלי. בדיון סוכם כי שר האוצר שטייניץ יעביר נוסח בו הוא מאשרר את מכתבו של שר האוצר לשעבר, אברהם (בייגה) שוחט משנת 1994, המאפשר הסכמה עם העובדים על העברת כספי הפנסיה של העובדים לקרן נאמנות. הנושא יובא לאישור דירקטוריון רש"ת בישיבה הקרובה ב-21 בספטמבר".

עוד סוכם בין המשרדים כי תמשך ההידברות במטרה לחפש פתרונות ולהיערך בהתאם לפסיקת בית המשפט בנושא הפיצויים בגין רעש. כמו כן, סוכם כי תכניות הפיתוח של רשות שדות התעופה יובאו לדיון מחודש בין משרדי האוצר, התחבורה והנהלת רש"ת. לעניין זה יוחרגו כל התכניות הקשורות בבטיחות.

בלאגן הנמל התעופה

השביתה שהחלה בהפתעה גמורה ב-9:00 בבוקר, הצליחה לעכב אלפי הנוסעים שהגיעו לנמל. לאורך כל היום אנו מעבירים בערוץ החדשות של חדשות 2 באינטרנט דיווחים חיים מנתב"ג, שיחות עם הנוסעים המעוכבים ועדכונים על התפתחויות במו"מ.

ב"גלובס" פורסם, כי המגעים בין עובדי הרשות לבין משרד האוצר קרובים לשאת פרי. על פי ההסכם המסתמן משרד האוצר יבטיח לעובדים כי המדינה תסכים לכך שאיש לא יוכל לקחת לעובדים כסף מקופת הפנסיה שלהם, עד שזו תועבר על פי ההסכם המתגבש לניהול חיצוני. העובדים החלו בשביתה הבוקר מכיוון שהם חוששים שהרשות תצטרך לפצות את התושבים המתגוררים סמוך לנתב"ג - מכספי הפנסיה שלהם.

לפי ההערכות, 30 אלף נוסעים ב-200 טיסות נפגעו. חסידי ברסלב שחזרו מאומן ולא קיבלו את המזוודות התפרעו במקום, קפצו על המסועים וצעקו בוז לעובדי רשות שדות התעופה, אך המצב לא הגיע לכלל התפרעות אלימה. בסופו של דבר שוחררו המזוודות שלהם, על מנת שהמטוסים ימשיכו להביא ארצה את החסידים.

עם פריצת השביתה דווח על בלאגן כללי בנמל התעופה. הנוסעים מתלוננים כי אף אחד מעובדי רשות שדות התעופה לא דיבר איתם או הסביר להם מה עליהם לעשות. אנו נמשיך ונעדכן לאורך כל היום על ההתפתחויות בשביתה הפתאומית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

שביתה בנתב"ג - סיקור מיוחד

שביתה בנתב"ג: כל ההמראות בוטלו

המדריך המלא לשביתה הגדולה בנתב"ג