שביתה בנתב"ג: כל ההמראות בוטלו

המו"מ התפוצץ: ועד עובדי רשות שדות התעופה נפגש הבוקר עם נציגי משרד התחבורה והאוצר אך לא הגיע להסכמות. העובדים הודיעו על פתיחה מיידית בשביתה כללית. המשמעות: כל ההמראות מבוטלות, עיכובים בנחיתות. הצטרפו לשידור החי בערוץ החדשות

האיומים התממשו: ועד עובדי רשות שדות התעופה נפגש הבוקר עם נציגי משרד התחבורה והאוצר בניסיון להגיע להסכמות ולמנוע את השבתת נמל התעופה, אך ללא תוצאות.

כתוצאה מכך מימשו אנשי הוועד את האיומים ופתחו באופן מיידי בעיצומים ושדה התעופה מושבת החל מהשעה 9:00. משמעות הדבר: כל ההמראות להמשך היום בוטלו, מטוסים יורשו לנחות אולם לא יינתנו שירותי קרקע לפריקת מזוודות. בנוסף לא ייערכו בידוקים בטחוניים.

רוצים לקבל עדכונים ברגע שיהיה חדש בנוגע לשביתה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

לפי ההערכות, 30 אלף נוסעים ב-200 טיסות ייפגעו. חסידי בראסלב שחזרו מאומן ולא קיבלו את המזוודות התפרעו במקום, קפצו על המסועים וצעקו בוז לעובדי רשות שדות התעופה, אך המצב לא הגיע לכלל התפרעות אלימה.

עם פריצת השביתה דווח על בלאגן כללי בנמל התעופה. הנוסעים מתלוננים כי אף אחד מעובדי רשות שדות התעופה לא דיבר איתם או הסביר להם מה עליהם לעשות. אנו נמשיך ונעדכן לאורך כל היום על ההתפתחויות בשביתה הפתאומית.

מוקד המריבה: כספי הפנסיה של העובדים

הסכסוך נובע מכך שהעובדים תובעים לקבל ביטחונות על כספי הפנסיה שלהם. בוועד חוששים שרשות שדות התעופה תשתמש בהם לצרכים אחרים.

כבר לפני ראש השנה איימו להשבית את שדה התעופה, אך ברגע האחרון השביתה בוטלה. לפני החג אמר אבי אדרי, יו"ר ארגון עובדי התחבורה בהסתדרות, כי "שני מיליארד שקלים וחצי מהפנסיה של עובדי רשות שדות התעופה נמצאים בסכנה מוחשית ברגעים אלו", הסביר אדרי. "כל מה שאנחנו מבקשים כבר שנתיים זה שהכספים האלה ייצברו לטובת העובדים. פעלנו כדין עד עכשיו עם הצהרה על סכסוך עבודה, ביקשנו מכל הגורמים שיגלו אחריות ויצברו את הכסף לטובת העובדים. עד לדקות אלו אף אחד לא לקח את המושכות לידיים".

המדריך המלא לשביתה הגדולה בנתב"ג