אלעד: בן 6 התחשמל בחצר בית הכנסת

ראש השנה הסתיים בכמעט אסון: ילד בן 6 וחצי מאלעד שהתלווה עם אביו לתפילה בבית הכנסת התחשמל מכבל שהיה זרוק באזור. צוות מד"א-ירקון שהגיע אל המקום פינה את הילד כשהוא סובל מכוויותבידיו וחבלה בראשו לבית החולים "שניידר" בפתח תקווה במצב קל

התחשמלות מכבל חשוף. אילוסטרציה (חדשות 2)

ילד בן 6 וחצי מהעיר אלעד נפגע באורח קל לאחר שהתחשמל מכבל חשוף ברחוב רשב"י בעיר, בזמן שבאותה שעה שהה אביו בבית כנסת הסמוך. צוות מד"א-ירקון שהוזעק למקום טיפל בילד ופינה אותו לבית החולים "שניידר" בפתח-תקווה במצב קל.

מילנה מוריין, פראמדיקית מד"א-ירקון, סיפרה לחדשות 2 באינטרנט כי הילד ששיחק בחצר בית הכנסת התחשמל מכבל חשוף שהיה במקום. "כשאביו יצא החוצה מן התפילה הוא הבחין בבנו שרוע על הרצפה וכבל חשמלי לידו", סיפרה הפראמדיקית. "כשהגענו לשם ראינו שיש לילד כוויות על כפות הידיים וחבלה בראש אך חוץ מזה מצבו היה קל ויציב".

אמצע אוגוסט: איתי פרויים בן ה-5 נהרג מהתחשמלות בבריכה

בחודש שעבר מת איתי פרויים בן ה-5 בבית החולים רמב"ם שבחיפה. במשך מספר ימים נאבק פרויים על חייו לאחר שהתחשמל בבריכה בקריית מוצקין, אך מצבו הוסיף להידרדר עד שנקבע מותו.

"איתי נפטר למרות מאמצי הרופאים שנמשכו יום ולילה מאז שהגיע למחלקה", אמר ד"ר גד בר יוסף, מנהל המחלקה לטיפול נמרץ ילדים בבית החולים. ד"ר בר יוסף הוסיף כי "סיבת המוות היא כשל כלל מערכתי שנגרם כתוצאה מדום לב ממושך".

עם אשפוזו בבית החולים, חלה הידרדרות במצבו של איתי בן ה-5, שחובר למכשירים נוספים לאחר שעוד מערכות בגופו קרסו. אחרי התאונה הקשה שהובילה להתחשמלות בבריכה של קריית מוצקין, קבע נחרצות מהנדס חשמל מטעם המשטרה, כי התקנת הכבל החשמלי בבריכה בוצעה באופן בלתי בטיחותי ובאופן שמסכן באופן חמור את המתרחצים.

 מת איתי פרויים בן ה-5

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק