בני 30 עד 64 במסע לחציית הכנרת

באמצע הלילה, בחושך מוחלט, יצאו פרופסור, בנקאי, חולה שהתגברה על מחלת הסרטן, איש היי-טק ועוד עשרות מכורים, למבחן סיבולת אישי. האם יצליחו לחצות את הכנרת בשחייה רצופה מקצה אל קצה?

אלו רק הם מול הסיבולת: השחייה בדממה, הזרועות שעוד רגע נקרעות ממאמץ, השחיינים שקורסים מעייפות וההגעה אחרי עשר שעות רצופות של שחייה אל קו הסיום. כל הדברים האלה לא הרתיעו קבוצה של שחיינים בלתי מנוסים, מגיל 30 ועד 64, שיצאו לצלוח את הכנרת לאורך עשרה קילומטרים - והצליחו.

"באנו לעשות את זה ולסיים בחיוך", אומר למשתתפים במשחה עו"ד גדי כץ בן ה-41, מדריך ראשי בחברה להדרכת מסעות אתגריים. "חשוב שתשייטו את המרחק הזה. אסור לכם להעלות את הדופק", הוא מוסיף. "להיות רפוי זה לא רק סיסמה במקרה הזה, אלא דרך להתמודד טוב עם מרחקים ארוכים".

השחיינים המבוגרים כבר במתח, ממש כמה שעות לפני המשחה הגורלי של חייהם. עם זאת, עבורם מדובר גם במסע משותף. הבנקאי, הפרופסור מאוניברסיטת תל אביב וגם חולת הסרטן - כל אחד מביא את הסיפור האישי שלו לכאן, לחוויה הקבוצתית.

לשחות עד שאי אפשר יותר - ולהמשיך עוד חצי שעה

"זה כל הרעיון - לא לעשות את זה כמו בתחרות", מסביר לנו רס"ן אייל שכנר, קצין צה"ל בן 39 מגבעתיים. "יש פרפרים בבטן כשחושבים שאנחנו הולכים לעבור את זה, אבל זה הכל", הוא מוסיף.

השעה 18:30, תדרוך אחרון לפני הזינוק. פרופסור איתן פרידמן בן ה-57, מומחה לגנטיקה רפואית מאוניברסיטת תל אביב, חולק את הניסיון שלו עם החברים. "אין בן אדם ששוחה את המרחק הזה ואין לו משברים", הוא אומר. "שוחים ושוחים עד שמרגישים שלא יכולים להרים יותר את היד ואז שוחים עוד חצי שעה", הוא מנסה לעודד.

מור שלזינגר בת ה-39 רק מחכה לרגע שתהיה אחרי הכל ותוכל להגיד שהצליחה. "אני חושבת רק על לצאת בצידה השני של הכנרת, אי שם בחוף אמנון, ולדעת שעשיתי את זה, שחציתי את הכנרת. זו תהיה הרגשה נהדרת", היא אומרת.

אכזבה או הישג נוסף?

בין השוחים נמצאת גם סוזי דבוסקין, מורה לחינוך מיוחד בת 64 מרעננה. עבור דבוסקין, המשחה הזה מאתגר הרבה פחות מהמלחמה האחרונה שעברה בשנים האחרונות - הניצחון על מחלת הסרטן. "אני אמנם אעשה מסלול קצר, אבל עדיין אשחה עד הסוף", היא אומרת. "במשפחה אומרים לי שזה או שאני משוגעת או שהם מאוד גאים בי".

עשר שעות אחרי חצות, השחיינים מגיעים לסוף, אחרי מסלול אתגרי ומרוץ מול הסיבולת האישית. כולם מוכיחים כושר עמידות יוצא דופן ומעורר הערצה, ובכל זאת, יש מי שמרוצה קצת פחות. "חבל שלא הצלחתי לעשות את זה עד הסוף", אומרת דבוסקין, ספק באכזבה, ספק בגאווה על ההצלחה הנוספת שהיא יכולה לרשום לזכותה.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק