בעלה של השופטת יצא לפניה וניצל

שלושה הולכי רגל נספו אמש בתאונת דרכים בכביש 70, בין כפר יאסיף לצומת כברי. בין ההרוגים שופטת בית משפט השלום בנצרת נסרין בשארה-כריני ואחיו של ראש מועצת הכפר. הנהג הפוגע הוא צעיר בן 19 ללא רשיון נהיגה, שנהג בפראות עם חבריו. באותה שעה בירושלים סטתה משאית מהכביש וגרמה לפציעתם של חמישה הולכי רגל

ראש שנה חדשה קטלני בדרכים: שלושה הולכי רגל נהרגו אמש בתאונת דרכים בכביש 70 בגליל, סמוך לכפר יאסיף. שתי נשים וגבר, תושבי הכפר, נספו כתוצאה מפגיעת רכב ביציאה הדרומית מהכפר. בירושלים נפצעו חמישה הולכי רגל באורחים שונים כשמשאית התהפכה סמוך להר הזיתים.

ההרוגים בתאונה הם שופטת בית המשפט לענייני משפחה בנצרת, נסרין בשארה-כריני בת 44, והזוג ד"ר ניזאר תומה ואשתו ג'וזפין שהיו בשנות ה-40 לחייהם. השופטת היא גיסתם של הזוג. ד"ר ניזאר שימש כרופא שיניים, והוא אחיו של ראש מועצת כפר יאסיף, אישתו היא אשת חינוך בכפר. צוות טיפול נמרץ של מד"א שהגיע למקום הגיש לפצועים טיפול רפואי, אך נאלץ לקבוע את מותם במקום.

התאונה אירעה כאשר יצאו השלושה מבילוי במסעדה באזור וצעדו לביתם. רכב שנסע בכביש סטה לפתע לנתיב הנגדי מסיבה שאינה ברורה, התנגש בהם וגרם למותם. ברכב הפוגע נהג צעיר בן 19 תושב הכפר ירכא, ועימו היו שלושה צעירים נוספים.

יושבי הרכב הפוגע נפצעו אף הם, שניים באורח קשה ושניים באורח קל. הם פונו לקבלת טיפול רפואי בבית חולים נהרייה. במהלך הלילה עצרה המשטרה את הנהג שנפצע קל ושוחרר בינתיים לביתו. התברר כי לחשוד אין ומעולם לא היה רישיון נהיגה. חקירתו נמשכת בשעה זו והוא יובא בצאת החג להארכת מעצרו בבית המשפט. בנוסף הקימה משטרת התנועה צוות חקירה מיוחדת לבחינת נסיבות האירוע.

בעלה של השופטת: עכשיו אגדל את ילדי וילדי אחותי לבדי

בעלה של השופטת, דאוד כריני יצא מספר שניות לפניה ומהמסעדה, חצה את הכביש וחיכה לה. בדיעבד, היו אלו השניות שהצילו את חייו. "הקדמתי את אחותי וגיסי רק במעט, ופתאום שמעתי קול בלימה וחבטה אדירה", הוא סיפר לחדשות ערוץ 2 באינטרנט. " התעלפתי במקום. אני יכול רק לקוות שזו תהייה התאונה האחרונה. כעת אני אגדל את ילדי וילדי אחותי לבד", הוא הוסיף.

"הם ישבו רגע קודם לכן במסעדה, אכלו וסעדו. כשיצאו נשמע פתאום קול התנגשות", מספר אחד מתושבי המקום שבילה במסעדה בה אכלו ההרוגים. "יצאנו וראינו שלוש גופות. האנשים ברכב הפגוע היו לכודים וניסינו לעזור להם" הוא הוסיף. אנשים נוספים השיו במקום מספרים כי הנהג "טס" במהירות של כ-130 קמ"ש, במקום בו המהירות המותרת היא 50 קמ"ש.

תושבי האזור מספרים כי מדובר ב"כביש דמים", בו איבדו רבים את חייהם.  "מדובר בתאונה שהיה אפשר למנוע", מספר תושב המקום. "הצעירים התפרעו על הכביש ונסעו בו הלוך ושוב במהירות מופרזת מבלי שאיש עוצר אותם", הוא הוסיף בזעם.

ההרוגים יובאו למנוחה היום אחר הצהריים בסביבות השעה 17:30 בבית העלמים הנוצרי בכפר. נכבדי העדה הדרוזית, עליה נמנים הנהג הפוגע וחבריו, הגיעו לכפר וביקשו להשתתף בצערן של המשפחות. הם הדגישו כי זה הזמן להרגיע את השטח ולקיים דיאלוג.

חמישה פצועים מפגיעת משאית בירושלים

בתאונת דרכים נוספת שאירעה באותה השעה במזרח ירושלים באזור הר הזיתים נפצעו חמישה הולכי רגל באורחים שונים כשמשאית סטתה מהכביש ופגעה בהם.שניים מהפצועים הם צעירים שנפגעו קשה. לנער בן 14 נגרמה פגיעת ראש והוא סובל בנוסף מפגיעה כלל מערכתית, וצעיר בן 25 סובל אף הוא מפגיעת ראש ושברים רבים בגפיים.

צוותי מד"א שהגיעו למקום טיפלו בפצועים ולאחר מכן פינו אותם לבית החולים הדסה עין כרם. צעירה נוספת שהייתה עימם נפצעה באורח בינוני ופונתה לבית החולים שערי צדק. שני הולכי רגל נוספים נפצעו באורח קל ופונו על ידי אמבולנסים של הסהר האדום.