רגע לפני: נדחתה השביתה בנתב"ג

הישראלים שתכננו לצאת לחופשה בחו"ל במהלך החג יכולים לנשום לרווחה. לאחר התערבות שר התחבורה, הסכימו העובדים ברשות שדות התעופה לדחות את השביתה. מרתון הפגישות יחל ביום א' ועד אז ייתקיימו טיסות כמתוכנן

הודעה משמחת לכל מי שתכנן לטוס בימים הקרובים: השביתה הכללית שתוכננה בנתב"ג נדחתה לפחות עד יום ראשון. בעקבות התערבותו של שר התחבורה ישראל כץ, הוחלט לדחות את מרתון הדיונים בין עובדי הנמל לרשות שדות התעופה לאחר החג.  

פנחס עידן, יו"ר הוועד של עובדי רשות התעופה סיפר לחדשות 2 באינטרנט על ההחלטה לדחות את השביתה. "נתנו קרדיט לכל מי שביקש מאיתנו לדחות את השביתה. חשבנו על אזרחי ישראל ולא רצינו לחרב להם את החג".

עידן הוסיך ואמר: "אני מקווה שביום ראשון ייחתם ההסכם לו אנו מחכים כבר למעלה משנתיים. אם זה לא יקרה נתחיל בשביתה שתכננו למחר".

ועד העובדים של נתב"ג כבר התריע בעבר על כוונותיו לשבות והכריז על סכסוך עבודה, אך לא נקט בצעדים משמעותיים. אתמול בגיבוי ההסתדרות, הודיע הוועד כי הוא ישבית את נמל התעופה בשיאה של עונת התיירות היוצאת. אך נכון לעכשיו, נמל התעופה לא יושבת לפחות עד יום ראשון.

רוצים לקבל עדכונים בנוגע לשביתה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"מקווים לפתור את הסוגיה בקרוב"

למעלה משנתיים מתקיים משא ומתן סביב נושא הפנסיה בין הנהלת רשות שדות התעופה וועד העובדים. במהלך פגישה שנערכה סביב הנושא הבוקר אירע פיצוץ במגעים שהוביל להכרזה על שביתה.

מוועד העובדים נמסר בתגובה: "אנו מקווים שברשות יתעשתו ויביאו לפתרון הסוגיה ב-48 השעות הקרובות, אך על סמך תוצאות הפגישה הבוקר איננו אופטימיים".

מרשות שדות-התעופה נמסר בתגובה: "הנהלת רשות שדות-התעופה מבינה את חששות העובדים להבטחת כספי הפנסיה שלהם ועושה את כל המאמצים מול כל הגורמים הרלוונטיים כדי להסדיר את העניין. עם זאת, ההנהלה פונה לוועדי העובדים ולהסתדרות להימנע מנקיטת צעדים שישבשו את פעולת נמל-התעופה בן-גוריון ולאפשר את המשך המהלכים מול הממשלה והגורמים הרלוונטיים".

ממשרד האוצר נמסר: "מדובר בצעד לא חכם". גורם בכיר באוצר מסר עוד ל"גלובס" כי "חבל שבמקום לנהל משא ומתן ענייני לגבי קרן הפנסיה לעובדי הרשות, מעדיפים לאמלל את עם ישראל. קל וחומר כאשר אין התנגדות עקרונית להקמת קרן פנסיה חיצונית לעובדי הרשות".

בסוף יולי: מאות נתקעו בנתב"ג בגלל שביתה ביוון

שביתת עובדי נמלי התעופה ביוון קרקעה בסוף חודש יולי ישראלים רבים שתככנו להמריא מיוון בחזרה לישראל. גם ישראלים שהיו בדרכם ליעדי הנופש באזור נאלצו להמתין בשדה התעופה.

לדברי מקורות ברשות שדות התעופה, הסיבה לעיכובים נעוצה בעיצומים שהכריזו פקחי הטיסה באופן פתאומי בחלק משדות התעופה ביוון, במסגרתם לא אישרו המראות ונחתיתות של חלק מהטיסות. העיצומים השפיעו גם על הקיבולת של חלק מנמלי התעופה.