"השביתה בנתב"ג - כמו יום כיפור"

איומי השביתה של עובדי רשות שדות התעופה אמורים להדאיג לפחות מיליון ישראלים וחצי שמתכננים לטוס לחו"ל במהלך החגים. "זה יהיה כמו יום כיפור", אומרים הערב בוועד העובדים ומוסיפים: "זה יכול להימשך יותר מכמה ימים"

"אנחנו הולכים להשבתה מוחלטת במתכונת של יום כיפור. זה סכסוך פתוח שיכול להימשך גם יותר מכמה ימים", כך אומר הערב אבי אדרי, יו"ר ארגון עובדי התחבורה בהסתדרות, בראיון מיוחד לתכנית "שש עם". זאת, לקראת השביתה הגדולה הצפויה בשדה התעופה במהלך ראש השנה, החל מיום חמישי הקרוב.

"שני מיליארד שקלים וחצי מהפנסיה של עובדי רשות שדות התעופה נמצאים בסכנה מוחשית ברגעים אלו", הסביר אדרי. "כל מה שאנחנו מבקשים כבר שנתיים זה שהכספים האלה ייצברו לטובת העובדים. פעלנו כדין עד עכשיו עם הצהרה על סכסוך עבודה, ביקשנו מכל הגורמים שיגלו אחריות ויצברו את הכסף לטובת העובדים. עד לדקות אלו אף אחד לא לקח את המושכות לידיים".

משרד האוצר: חבל שזו הדרך

"אני מאוד מקווה שהאוצר יתערב וייתן רשת ביטחון", הוסיף אדרי. "אנחנו לא מבקשים את הכסף באופן פיזי, אנחנו מבקשים התחייבות לכבוד של האדם לאחר שהוא עוזב את מקום העבודה".

במסגרת השביתה, לא יהיו המראות, לא יהיו נחיתות, לא תהיה פריקה וטעינה, לא יהיה מיון מזוודות וגם לא ייעשה בידוק ביטחוני. "במאזן הנזקים - יותר חשובה לי הפנסיה של העובדים מאשר חופשה בחו"ל", מסביר אדרי.

ממשרד האוצר נמסר הערב בתגובה: "מדובר בצעד לא חכם בלשון המעטה. תמוה בעינינו שהעובדים גורמים נזק לציבור בישראל על דבר שהאוצר מסכים לו, במקום לבוא ולנהל עמנו מו"מ. צר לנו שהם בוחרים לקחת את הציבור כבני ערובה ולפגוע ערב החג בנוהל החיים התקין של הציבור, ללא שום הצדקה והיגיון".

רוצים לקבל עדכונים בנוגע לשביתה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק