פסק הלכה חדש: מותר להתקלח בחג

שומרי המצוות לא צריכים עוד לדאוג להיגיינה שלהם בחג ראש השנה שמתחבר השנה לשבת. פסק הלכה חדש קובע שמותר להתקלח השנה בחג – אבל במים פושרים. אם יש לכם דוד שמש תוכלו להתפנק ממקלחת חמימה

בשורה: מותר להתקלח בחג (חדשות 2)

בשורה משמחת לשומרי המסורת: בגלל שחג ראש השנה חובר השנה לשבת, חידוש הלכתי קובע כי מותר להתקלח בחג ובשבת אבל במים פושרים. אם יש לכם בבית דוד שמש - הרווחתם.

הרב אליעזר מלמד פסק את ההלכה החדשה לפיה הציבור המאמין יוכל להתקלח בחג, שיימשך שלושה ימים, במים פושרים למרות שמקלחת בחג ובשבת מנוגדת להלכה. על-פי פסק ההלכה רק מי שסובל במיוחד ממים קרים רשאי להתקלח גם במים חמים. שומרי מצוות שמותקן בביתם דוד שמש יוכל להתרחץ במים החמים כאוות נפשם, כך פורסם היום בשבועון "בשבע".

כך תדעו כיצד להתרחץ בחג ובשבת:

מים חמים

כאמור, למי שיש דוד שמש, המים היוצאים מהדוד מותרים לשימוש ביום חג. לגבי השבת ישנה מחלוקת בין הפוסקים, חלקם מתירים רחצה במים החמים וחלקם מתנגדים לכך.

מי שיש ברשותו רק דוד חשמלי יוכל לכוון שעון טיימר לחג. למי שאין שעון מסוג זה - אין דרך שבה יוכל לחמם את המים בחג. בשבת, מותר להשתמש במים שבדוד רק אם הם לא רותחים. אם המים רותחים, אסור לפתוח את זרם החמים, מפני שכשהמים החמים מתערבבים עם המים הקרים הם מתבשלים, מסתבר, מה שאסור לעשות בשבת.

באיזה סבון מותר להשתמש?

שומרי המצוות המחמירים מתירים להשתמש בסבון נוזלי בלבד בשבת וביום חג. השימוש בסבון קשה אסור מפני שהשימוש בו מחליקים את הפנים. כמו כן הסבון הקשה אסור לשימוש מפני שכשהוא הופך לנוזלי בערבובו עם המים הדבר נראה כהולדה של דבר חדש.

חפיפת השיער וניגובו

בשבת וביום טוב מותר לחפוף את שיער הראש ולהשתמש בשמפו ומרכך. אך ההוראה היא שאישה בעלת שיער ארוך, לא תחפוף את שערה בכדי שלא תסרק אותו בטעות - דבר האסור בשבת. כמו כן יש להיזהר לא לסחוט את השיער בידיים אחרי החפיפה אך מותר לנגב את השיער במגבת, אז אין סכנה בפעולת הסחיטה. בא לכם להתקלח?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק