בשיא תקופת החגים: שביתה בנתב"ג

שנה לא כל כך טובה למי שמתכנן לטוס בחג: עובדי נתב"ג ישביתו את שדה התעופה בשיא עונת החגים: החל ביום ה' בשעה 6:00 תיכנס לתוקפה שביתה כללית בנתב"ג. מטוסים לא יוכלו להמריא או לנחות עד הודעה חדשה. רשות שדות התעופה: קוראים לעובדים שלא לשבות

תכננתם לטוס בחגים לחו"ל? כדאי שתתכננו שוב: עובדי נתב"ג הודיעו היום כי ישביתו את שדה התעופה החל מיום חמישי בשעה 6:00 בבוקר. הסיבה לשביתה: מחאת העובדים בנוגע לכספי הפנסיה.

ועד העובדים של נתב"ג כבר התריע בעבר על כוונותיו לשבות והכריז על סכסוך עבודה, אך לא נקט בצעדים משמעותיים. היום בגיבוי ההסתדרות, הודיע הוועד כי הוא מפעיל את נשק יום הדין וישבית את נמל התעופה בשיאה של עונת התיירות היוצאת.

רוצים לקבל עדכונים בנוגע לשביתה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כחלק מהשביתה המתוכננת, עובדי נמל התעופה לא יאפשרו המראות ונחיתות של מטוסים בשדה התעופה וכמובן לא יפרקו מזוודות. תגובת רשות שדות התעופה טרם נמסרה.

"מקווים לפתור את הסוגיה בקרוב"

למעלה משנתיים מתקיים משא ומתן סביב נושא הפנסיה בין הנהלת רשות שדות התעופה וועד העובדים. במהלך פגישה שנערכה סביב הנושא הבוקר אירע פיצוץ במגעים שהוביל להכרזה על שביתה.

מוועד העובדים נמסר בתגובה: "אנו מקווים שברשות יתעשתו ויביאו לפתרון הסוגיה ב-48 השעות הקרובות, אך על סמך תוצאות הפגישה הבוקר איננו אופטימיים".

מרשות שדות-התעופה נמסר בתגובה: "הנהלת רשות שדות-התעופה מבינה את חששות העובדים להבטחת כספי הפנסיה שלהם ועושה את כל המאמצים מול כל הגורמים הרלוונטיים כדי להסדיר את העניין. עם זאת, ההנהלה פונה לוועדי העובדים ולהסתדרות להימנע מנקיטת צעדים שישבשו את פעולת נמל-התעופה בן-גוריון ולאפשר את המשך המהלכים מול הממשלה והגורמים הרלוונטיים".

ממשרד האוצר נמסר: "מדובר בצעד לא חכם". גורם בכיר באוצר מסר עוד ל"גלובס" כי "חבל שבמקום לנהל משא ומתן ענייני לגבי קרן הפנסיה לעובדי הרשות, מעדיפים לאמלל את עם ישראל. קל וחומר כאשר אין התנגדות עקרונית להקמת קרן פנסיה חיצונית לעובדי הרשות".

בסוף יולי: מאות נתקעו בנתב"ג בגלל שביתה ביוון

שביתת עובדי נמלי התעופה ביוון קרקעה בסוף חודש יולי ישראלים רבים שתככנו להמריא מיוון בחזרה לישראל. גם ישראלים שהיו בדרכם ליעדי הנופש באזור נאלצו להמתין בשדה התעופה.

לדברי מקורות ברשות שדות התעופה, הסיבה לעיכובים נעוצה בעיצומים שהכריזו פקחי הטיסה באופן פתאומי בחלק משדות התעופה ביוון, במסגרתם לא אישרו המראות ונחתיתות של חלק מהטיסות. העיצומים השפיעו גם על הקיבולת של חלק מנמלי התעופה.