מיליארדר אוסטרי העביר כספים לראשי שלטון

תחקיר של עיתון "הארץ" חושף כי המיליארדר האוסטרי מרטין שלאף העביר מיליונים למשפחת שרון דרך חשבונות הבנק של עמרי וגלעד. שלאף חשוד גם שהעביר כספים לראשי מדינה נוספים כמו: דרעי, ליברמן ואולמרט איתם היה מיודד. פרקליטו של שלאף: "אין בכוונת מרשי להגיב לדברים שנמצאים תחת חקירת משטרה"

שלאף. חשוד במתן שוחד לראשי מדינה (חדשות 2)

צוות חקירה של היחידה הארצית לחקירות הונאה חשף כי המיליארדר האוסטרי, מרטין שלאף עמד מאחורי העברה של 4.5 מיליון דולרים לחשבונות הבנק של גלעד ועמרי שרון. שלאף לא הסתפק בזה ובין שאר מקבלי תרומותיו הנדיבות ניתן למצוא את דרעי, ליברמן ואפילו אהוד אולמרט.

ממצאי החקירה שנוהלה על ידי יאח"ה הועברו לראש אגף החקירות יואב סגלוביץ' ולפרקליט המדינה משה לדור. הצוות המליץ להעמיד את שלאף לדין באשמת מתן שוחד ואת בניו של ראש הממשלה לשעבר, עמרי וגלעד, באשמת תיווך לשוחד. "מדובר בפרשת שחיתות מהחמורות שנראו ביחידה" אמר ניצב משנה בדימוס נחום לוי, סגן מפקד יאח"ה, שהוסיף כי "זו הייתה חקירה סבוכה במיוחד כיוון שנעשה בה ניסיון לטשטש את מקור הכספים על ידי העברות בין מדינות שונות בעולם".

במשך לא מעט שנים סירבו הרשויות באוסטריה לאפשר לישראל לחקור את שלאף. רק בשנת 2006 אחרי פניות חוזרות ונשנות נעתרו האוסטרים לבקשת ישראל, אלא שאז החליט שלאף להתל בחוקריו כשפרקליטו הודיע להם אחרי שהגיע כברו למטה המשטרה בווינה, כי מרשו לא מתכוון להתייצב לחקירה.

"הארץ": דרעי קיבל מאות אלפי דולרים משלאף עבור מימון משפטי

תחקיר "הארץ" חושף עוד שורה של אנשי ציבור שנהנו במשך השנים מקרבתו של המיליארדר האוסטרי, וקיבלו ממנו סכומי כסף נכבדים. העיתון מציין בין השאר את אריה דרעי, יו"ר ש"ס לשעבר שזכה מידידו הקרוב לתמיכה של מאות אלפי דולרים למימון משפטיו ובסיוע להשגת מידע היכול לזכות אותו.

עוד חושף העיתון כי עמותה מניו יורק אשר בבעלות מרטין שלאף, העבירה סכום של 50 אלף דולרים כתרומה למימון המשפט של אהוד אולמרט בפרשת החשבוניות הפיקטיביות בליכוד, ממנה זוכה. בדיווח לרשם העמותות האמריקאי נכתב כי הכסף הועבר לטובת "תמיכה במטרות יהודיות".

בהמשך התחקיר שפרטיו המלאים אמורים להתפרסם מחר נכתב כי באוגוסט 2001 העבירה חברה לסחר עץ בשם "פלצ'ק", שנמצאת בבעלותו של שלאף הבירה סכום של 650 אלף דולרים לחברה קפריסאית בשם "טרסימנו" שעל פי חשד המשטרה נשלטה על ידי ליברמן, אז שר התשתיות בממשלת שרון. לחוקרי המשטרה נמסר כי הסכום הועבר לחברה הקפריסאית בעבור קניית מנסרות באוקראינה.

פרקליטו של שלאף, נבות תל-צור מסר בתגובה לדברים שנכתבו בתחקיר כי "אין בכוונתו של מרשו להתייחס לנושאים שלטענת העיתון מצויים בחקירת המשטרה". פרקליטו של גלעד שרון, עו"ד מיכה פטמן סרב גם הוא להגיב לדברים.

 רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק