צפו: כך תוקפים חרדים עסק לא כשר בי-ם

כבר שבועות ארוכים מדי שבת נוהגים חרדים ששבים מבית הכנסת לירוק ולטנף את דלתות מעדנייה לא כשרה ותיקה במרכז ירושלים. "מותר לנו לעשות כך על פי דין תורה", הם מסבירים. צפו בתמונות שנקלטו במצלמות האבטחה

בעל מעדניה לא כשרה בירושלים שסובל מהתנכלויות קשות כבר זמן רב, החליט להציב מצלמה נסתרת שתנסה לגלות מי עומד מאחורי הלכלוך והזוהמה שהוא מוצא פעמים רבות בתחילתו של שבוע העבודה. התוצאה: בעדשת המצלמה נקלטו חרדים שעוברים בהמוניהם ליד המסעדה, יורקים לכיוונה ואף משליכים פסולת וקיא.

"זה התחיל לפני חודשיים", מספר אבי בן דוד, הבעלים של מעדניית "איוו", מוסד ירושלמי מוכר כבר קרוב ל-22 שנים. "באחד הימים שבאתי לחנות ראיתי את כל החלונות מלאים בשאריות של מזון וקיא. זה היה פשוט גועל נפש", הוא מוסיף.

בן דוד חשב שזו תהיה תופעה של פעם אחת שתחלוף מהר, אך המעשים חזרו על עצמם מדי שבת, לעיתים כל שעה. הוא התלונן במשטרה, אך לדבריו, עד לשבת האחרונה לא התייחסו לפנייתו. "אני האמנתי שהם יגיעו וחיכינו, אחי ואני, אבל הם לא באו", מספר בן דוד באכזבה.

האם מותר לירוק על פי דין תורה?

לאחר שהתקין מצלמות אבטחה שתיעדו את המעשים, העביר בן דוד את סרטי הווידאו למשטרה. הוא אף הצליח לתפוס, בסיוע אחיו, שני חרדים שהיו מעורבים במעשים, אך זה עדיין לא הביא להפסקת הוונדליזם.

לחרדים, דרך אגב, יש טיעון מאוד "משכנע" למעשים. "הם אמרו להגנתם שמדובר במקום ציבורי ולכן מותר להם לעשות מה שהם רוצים", מציין בן דוד. "הם אפילו אמרו שהתורה מחזקת אותם ושעל פי דין תורה מותר להם לעשות את זה", הוא מוסיף.

"ירושלים היא לא עיר חרדית, אלא עיר חילונית שנמצאים בה גם חרדים", מבקש בן דוד להזכיר. כעת, כך הוא מקווה, יסתיימו ההתנכלויות למסעדה שלו. אם לא, הוא לא יחשוש להתלונן פעם נוספת במשטרה.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק