הישגים כחול-לבן: סיכום תש"ע בספורט

מהבחירה של כספי בדראפט ה-NBA, דרך המדליות בשחייה ובשייט ועד ההעפלה ההיסטורית של הפועל ת"א לליגת האלופות. תש"ע הייתה מלאה בהישגים בספורט, "מייד אין איזראעל". זה מה שעבר עלינו בשנה אחת בספורט הישראלי

שחקני הפועל חוגגים. גאווה ישראלית (רויטרס)

רגע לפני סיומה של שנת תש"ע וכניסתנו לשנת תשע"א, זה הזמן להיזכר ברגעים הגדולים שעשו לנו נחת בספורט הישראלי. במקום אליו אין כניסה לפוליטיקה הוכיחה ישראל פעם נוספת כי בתחרות מול היריבים, הספורטאי הישראלי לא נופל מאף אחד.

הישג הספורט הבולט מכולם הגיע דווקא אחרון מבחינה כרונולוגית בשנה החולפת - העפלתה של אלופת המדינה ומחזיקת הגביע בכדורגל הפועל תל אביב, לליגת האלופות - בפעם הראשונה בתולדותיה. בכדורסל העפילו נבחרות הגברים והנשים פעם נוספת לאליפויות אירופה בכדורסל, אך עוד קודם לכן הפך עמרי כספי לישראלי הראשון בליגת הכדורסל הטובה בעולם, ה-NBA.

בענפי ספורט אחרים הביאו הישראלים לא פחות כבוד: השנה העברית נפתחה בהופעה היסטורית בחצי גמר גביע דיוויס בטניס, שהסתיימה בהפסד צפוי לספרד; בהתעמלות קרקע זכה אלכס שטילוב במדליות ארד באליפות העולם ובאליפות אירופה; בג'ודו זכה אריק זאבי, אותו כבר הספידו אחרי אולימפיאדת בייג'ין, במדליית ארד באליפות אירופה - שמינית בקריירה הארוכה שלו.

הישגים גם בשייט ובשחייה

בת-אל גטרר רשמה הישג היסטורי עם מדליית זהב שהפכה אותה לאלופת אירופה בטקוואנדו ובשייט הביאו שחר צוברי ונמרוד משיח הרבה כבוד גם כן: צוברי זכה באליפות אירופה שנייה ברציפות ומשיח זכה בשבוע שעבר במדליית ארד באליפות העולם.

גם בשחייה חזרנו עם מדליות רבות על הצוואר:המשלחת לאליפות אירופה בשחייה שברה בצורת של עשור עם שתי מדליות, וגם דור העתיד מרשים אחרי שבחודש שעבר המשלחת הישראלית לאולימפיאדת הנוער גרפה שבע מדליות - ובסה"כ 15 מדליות בשחייה במהלך השנה החולפת.

אז אפשר לדבר על בעיה בתקציב, בתשתיות ובמתקני ספורט לקויים - אבל הספורטאי הישראלי הוכיח גם השנה שאיכות הספורטאי היא שבסופו של דבר, קובעת ברגע האמת.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק