"השוטרים תקפו והשפילו ללא סיבה"

בדיקת אלכוהול שגרתית לזוג שיצא מאירוע משפחתי הסתיימה בהשפלה והתעללות מצד השוטרים למרות שתוצאות הבדיקה היו תקינות, כך טוענים אבי ואילנית אפריימוב מתל אביב. בראיון מצולם עמם הם משחזרים ומספרים: "סיפרו לעדי ראייה שניסו לעזור לנו שדרסנו ילד". למחרת הם שוחררו ללא משפט. "איבדנו האמון במשטרה"

כיצד בדיקת אלכוהול לבני זוג שיצאה תקינה מתגלגלת לתקיפה אלימה של שוטרים? זה בדיוק מה שמנסים להבין אבי ואילנית אפריימוב - זוג בני 37 מתל אביב שהגישו תלונה למחלקה לחקירות שוטרים נגד ארבעה שוטרים מתחנת מסובים של משטרת תל אביב.

התקרית עם השוטרים קרתה בסוף אירוע משפחתי בליל רביעי האחרון, כפי שפורסם הבוקר בעיתון מעריב. בראיון מצולם ראשון לחדשות 2 באינטרנט, הם משחזרים את אירועי אותו לילה שהסתיים לטענתם במכות, השפלה וסיוטים - ללא סיבה אמיתית.

"היינו באירוע באור יהודה, אחיין שלי יצא 20 דקות לפנינו ברכב אחר והמשטרה עצרה אותנו לבדיקת אלכוהול", מספרת אילנית שלדבריה נהגה ברכב. "ביקשו ממני לרדת מהרכב, השוטר שאל אם שתיתי אלכוהול ואמרתי לו שלא, וביצעתי את הבדיקה. השוטר הסתכל בתוצאה ואמר לי שזה עובר. "כששאלתי אותו מה המשמעות של התוצאה 'עובר' הוא ענה: 'המשמעות היא שתעופי לי מהעיניים'".

מכאן לדברי בני הזוג, החלה מסכת התעללות והשפלה שהסתיימה בתחנת המשטרה ובפציעה של בני הזוג. "רציתי לראות מה קורה עם האחיין שלי, שגם עבר בדיקה באותו", סיפרה אילנית. לדבריה, כיוון שלא ביצע את הבדיקה לשביעות רצון השוטרת, היא אמרה לו: "אתה כנראה לו מבין את זה בדרך הזו אז אולי תבין את זה בדרך אחרת". "היא קראה לשני שוטרים, שכפתו אותו, תפסו אותו מהראש והתחילו להכות אותו", סיפרה אילנה. "בעלי שאל אותם: 'מה קורה? למה בצורה כזאת?'. שוטר אחד רץ אליו, תפס אותו מהגרון, הוציא ספריי פלפל ואמר לו: אה: אני רואה שגם אתה רוצה בשפה הזאת?".

"לא הבנתי עוד מי נגד מי, הייתי קצת בראש טוב, שתינו קצת באירוע. צעקתי ובכיתי כמו שבחיים שלי לא עשיתי לפני זה. סה"כ היו שבעה שמונה שוטרים. הם אמרו לי שאני עצור - אני לא יודע על מה - והחלו להכות ולהשפיל אותי בפני כל מי שעבר באזור", סיפר אבי, בעלה של אילנית. "הושפלתי בצורה מחרידה. זה לא צריך להגיע לצורה כזו ששוטרים שצריכים להגן על האזרח מתעללים בו בצורה כזו. הם זרקו אותי לתוך הניידת כבול עם הידיים מאחורה בצורה כזאת שלא יכולתי לנשום".

"השוטרים סיפרו לאנשים שדרסנו ילד"

לדברי אילנית, השוטר ביקש מחברו לסגור את החלונות כדי שאבי ייחנק עם הגז בתוך הניידת. "הוא ריסס אותו שלוש פעמים עם הגז הזה, גם כשהוא היה כבול על הרצפה, כשארבעה שוטרים על הגב שלו והוא חסר אונים", סיפרה בכעס.

"כשאנשים שאלו את השוטרים מה הם עושים, הם ענו להם שדרסנו ילד ובגלל זה הם מתייחסים אלינו ככה", הוסיפה אילנית. "השוטר ביקש ממני לרדת לרצפה, כשהוא ראה שאני מצלמת הוא בעט בי, חטף לי את הפלאפון מהיד וריסס גם אותי. בעלי התחנן בתוך הניידת שיפתחו לו חלון כדי שלא ייחנק, אבל הם לא עשו את זה, הם פשוט התעללו בנו בצורה נוראית".

בני הזוג שוחררו ללא משפט או רישום פלילי

גורמים במשטרה מספרים כי מדובר באנשים בעלי עבר פלילי, שאלימות היא לא מושג חדש עבורם. לטענת אותם גורמים במהלך האירוע החריג, הם הפריעו לשוטרים במהלך עבודתם, גידפו אותם ותקפו אותם עקב בקשתם לבצע בדיקת אלכוהול.

עדותם של השוטרים תישמע בהמשך לצד עדות בני הזוג, שמתקשים להבין כיצד שוחררו ללא מעצר או רישום פלילי. "הם רוצים לפתוח נגדי תיק פלילי על זה שתקפתי אותם, אבל באמת שלא עשיתי שום דבר ולמחרת בצהריים שחררו אותי בלי משפט ובלי רישום פלילי", אמר אבי. אשת אילנית טוענת שהיוזמה שלה לתעד את האירוע, מוכיחה את טענתם. "בגלל שיש לנו ראיות ושהאירוע צולם במצלמה הם אמרו לי שהוא משתחרר", ציינה.

לדבריה, ההשפעה של האירוע לא הסתיימה בחבלות שנותרו על גופם. "אני סובלת בדרך כלל מחרדות, שהתגברו מאז האירוע", ציינה. "מאז אני מתעוררת בלילה בצעקות, איבדתי כל אמון במשטרה".

מהמשטרה נמסר כי מדובר ב"אירוע בו הותקפו שוטרים ותיק חקירה מתנהל כנגד בני הזוג, כמו גם כנגד האחיין שלהם שנעצר בשל נהיגה בשכרות. החומר הועבר לידי המחלקה לחקירות שוטרים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק