"לא יהיה שום שינוי בשעון החורף"

שר הפנים אלי ישי הפתיע היום כשהצהיר לפני ישיבת הממשלה, כי הוא מוכן לשקול החזרת שעון הקיץ אחרי יום כיפור. "אני אוהב את שעון הקיץ יותר מכל אחד אחר", אמר, אך בסביבתו ממהרים לצנן את ההתלהבות ואומרים שזה פשוט לא יקרה

נראה שהשר אלי ישי לא נותר אדיש לחתימותיהם של יותר מ-100 אלף איש על עצומה נגד שעון החורף המוקדם. השר הצהיר היום כי הוא מוכן לשקול החזרת שעון הקיץ מיד לאחר יום כיפור אך גורמים בסביבתו ממהרים להשבית את השמחה ואומרים כי הדבר לא יקרה.

בסביבת השר אומרים כי הפיתרון הזה אינו ישים, בוודאי לא להשנה ובכך מרוקנים מתוכן את הצהרת השר שזוכה לביקורת חריפה בשל המעבר לשעון חורף כשחם כל כך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים ברגע שיהיה חדש בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הצהרת השר ישי הבוקר נחשבה להפתעה גמורה. "אני אוהב את שעון הקיץ יותר מכל אחד אחר", אמר שר הפנים. "אבל אפשר לקלות הבנות ורגישויות. יש כל מיני רעיונות - הכל אפשר לשקול. זה לא עניין של דתיים וחילוניים, זה לא עניין של עצומות".

יותר מ-100 אלף חתמו על עצומה

דבריו של ישי הבוקר באו בעקבות התחזקות הדרגתית של ההתנגדות של גורמים רבים בישראל לחזרה לשעון חורף. רק בימים האחרונים חתמו יותר מ-100 אלף בני אדם על עצומה הקוראת "להחרים" את שעון החורף, זאת לצד פניות של אישי ציבור רבים לכנסת במטרה לדחות, לכל הפחות, את החלת שעון החורף מספטמבר לסוף אוקטובר.

באירופה מזיזים את השעון רק ב-31 באוקטובר, ובארצות הברית רק ב-7 בנובמבר. בישראל, לעומת זאת, כחלק ממהלך חוקי ביוזמת החרדים שעודכן לפני כחמש שנים, מוזז השעון בסוף השבוע האחרון שלפני יום הכיפורים - על אף הנזק המוסב למשק, שנאמד על פי הערכות התעשיינים בעשרות מיליוני שקלים מדי שנה.