המדריך לשנה טובה של הרב עובדיה

מנהיג ש"ס פונה למאמינים ומבטיח שנה טובה - למי שיפעל לפי ההמלצות לחג: לא לאכול אגוזים, לאכול ענבים ירוקים ולא שחורים, להימנע מלאכול חריף או מר בארוחת החג וגם להקפיד שלא לכעוס. אפילו על שנת הצהריים הוא ממליץ לנו לוותר

כך תעשו לכם שנה טובה. הרב עובדיה יוסף (חדשות 2)

כך תהיה לכם שנה טובה - גרסת הרב עובדיה: במסגרת היערכותו של מנהיג ש"ס לחגי תשרי, פרסם הרב עצות למאמינים בעניין הלכות ראש השנה. והפעם על הפרק: אכילת אגוזים, ענבים, חמוצים ואפילו שנת צהריים.

ב"ישראל היום" פורסם הבוקר כי הרב עובדיה יוסף פרסם פסקי הלכה העוסקים בהלכות החגים, בטענה כי המעשים שייעשו בראשית השנה ילוו אותנו גם בהמשכה. לדברי מנהיג ש"ס, אין לאכול במהלך ימי החג בשר שמן, להימנע מאכילת דברים מתוקים ואפילו ענבים שחורים. עם זאת, ממליץ הרב לטבול את הלחם במהלך ארוחת החג בהרבה מאוד דבש.

למנהיג ש"ס יש גם הסבר לא "עצה": לא לאכול אגוז כי בגימטריה "אגוז" הוא "חטא"; עדיף לאכול ענבים ירוקים על פני שחורים - "כי כך נהוג בקבלה"; יש נוהגים שלא לאכול מאכל מריר, חמוץ או מריר - שכן "כך כתוב בתשובות הגאונים".

לא לישון צהריים ולא לכעוס

ומה באשר לשינה אותה אנחנו כל כך אוהבים - שנת הצהריים? הרב עובדיה ממליץ שלא לנמנם במהלך ימי החג בשעות הצהריים, משום ש"אין זה נאה לישון ביום בו ספרי חיים וספרי מתים נפתחים". הרב מוסיף בהסברו: "כל אדם ישתדל לקום בימי ראש השנה בעלות השחר ויתכונן לתפילה בכוונה כראוי. אם הוא עייף ומוכרח לישון, מותר לישון אחר חצות היום".

אולם כאן לא מסתיימות עצותיו של הרב. למאמינים הוא ממליץ גם שלא לכעוס במהלך החג: "שייזהר אדם שלא יביא לידי כעס בראש השנה...אין זה סימן טוב לאדם להיות כעוס בימים אלו".

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק