ילדים בני 10 משתכרים בסוף השבוע

השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ', יצא בסוף השבוע לבדוק איך נראית בשטח ההתמודדות עם תופעת האלכוהול בעידן "חוק היובש", האוסר על מכירת אלכוהול בשעות הלילה. הדברים ששמע מילדים ובני נוער בסיור הלילי הצליחו להפתיע גם אותו

יום שישי, 1:00 לפנות בוקר. השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' מגיע לראשון לציון. אהרונוביץ' יצא לסיור לילי, כדי לבדוק מקרוב איך מיושם "חוק היובש", שנועד להילחם בצריכת האלכוהול המסוכנת.

גם אחרי שנים רבות במשטרה, השר מופתע מעוצמת הדברים שהוא שומע מהילדים בשטח. ואחרי שהבין את גודל הבעיה, הוא מתפנה לבחון כיצד אוכפים השוטרים את החוק הקיים.

רוב הנהגים דווקא תומכים בבדיקות המוגברות, גם אם לפעמים הן מעכבות אותם. לפני שהוא עוזב את העיר, מתקעש אהרונוביץ' לבקר במועדון שהיה בבעלות משפחת אושרנקו. בפנים חוגגים, אבל השר עדיין זוכר את פרשת הרצח של בני המשפחה, לפני כשנה.

הסיור הזה מסתיים לקראת בוקר. אהרונוביץ' מודע לכך שלמרות הלילה שהעביר בשטח, בלי אכיפה מוגברת וממושכת, החוק החדש יישאר רק עוד סעיף בספר החוקים. את הרשמים שהותיר בו המפגש עם הילדים בראשון לציון, מביא אהרונוביץ' היום לחולון. במפגש הזה הוא מנסה למצוא אוזן קשבת, בתקווה לקבל מהם שיתוף פעולה בפיקוח על הצעירים.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק