צפו: נהגי ישראל ממשיכים להשתולל בכינרת

בעבר כבר ראינו נהגים שנכנסים עם המכוניות ממש לתוך מי הכינרת - ומסכנים את חיי הרוחצים. גם בשבת האחרונה ניסו השוטרים לעשות סוף לתופעה המכוערת הזו, ללא הצלחה. כמה נהגים החליטו לצפצף על החוק וזכו לקנס של כמה מאות שקלים. התירוצים שלהם אגב, היו מרשימים למדי - וכך גם הקללות לעבר השוטרים

לפני כחודש צילמנו תמונות מחופי הכינרת, שמראות את עם ישראל במלוא כיעורו. ג'יפים שנכנסים לתוך הימה ומזהמים את המרחב הציבורי, ואת המעט שנשאר לנו ממאגר המים הלאומי.

למרות הפעילות הנמרצת של שוטרי מרחב העמקים, אותן תמונות חזרו על עצמן בשבת האחרונה. ג'יפים רבים שניצלו את העובדה שמפלס הכנרת ירד בשנים האחרונות בשיעור משמעותי, ונכנסים למים עד קו החוף. התירוצים של הנהגים נעים בין "לא ראיתי את השלט", לבין "לא יכול להיות שאני מקבלת דוח בחופש שלא אמרו לי את החוקים".

השוטרים שהגיעו לחוף קנסו את כל בעלי הרכבים ששהו במקום בסכומים של בין 500 לאלף שקלים, וחלקם התקשו לקבל את רוע הגזירה ואף קיללו את השוטרים. "רק המשך מאבק של המשטרה והרשויות יעקור את הסכנה", אמר שמואל אבואב, יו"ר עמותת אור ירוק. גם אבואב וגם השוטרים, יודעים שיש להם עוד דרך ארוכה לחנך את הציבור ולהבהיר לו - הכינרת לא שייכת רק לכם.