הבעל שזיהה שאשתו נרצחה בפיגוע ירי משחזר

מומי אבן חיים, מתנדב זק"א שראה הרבה פיגועים בחייו, לא מצליח למחוק את הרגע בו זיהה את אשתו בין ההרוגים באירוע הירי בחברון. "אמרתי לה: 'את חיה, צאי מהשק – והיא לא זזה'", הוא משחזר בכאב ומתנצל: "אני לא מספיק חזק לחשוב קדימה"

יום לאחר שנאלץ לקבור את רעייתו ואם בתו, משחזר בכאב מומי אבן חיים את הרגע בו זיהה את אשתו בין ההרוגים בפיגוע הירי הקטלני בדרום הר חברון.

"כוכבה התקשרה ואמרה שהיא עולה על טרמפ", מספר אבן חיים. "עבר זמן, התקשרתי אליה - והיא לא ענתה". זמן קצר לאחר מכן קיבל הבעל, מתנדב זק"א, הודעה על אירוע הירי. "הלב שלי נפל", הוא נזכר. "קיוותי שרק הטלפון ספג כדור, לא ידעתי מה לעשות".

כאשר הגיע לזירה הרגיש שמשהו לא כשורה. "חברים שלי התנפלו עליי, הדפו אותי אחרו ואמרו לי לא לגשת למקום", הוא משחזר.

כאשר שאל מה קרה, הגיע שכנו וחיבק אותו. "אני מכיר את החיבוק הזה, הייתי חלק ממנו פעמים רבות - מהצד השני", הוא מציין. כאשר התקרב למכונית מנוקבת הכדורים, חרב עליו עולמו. "היא הייתה כבר בתוך שקית", מתקשה מומי לעכל. "טהורה ויפה, פרצוף רגוע ושליו בלי טיפת דם. אמרתי לה את חיה, צאי מהשק. מה את עושה? והיא לא זזה".

זמן קצר לאחר מכן נאלץ לבשר על האסון לבתו הקטנה. "אמרתי לה: 'אמא שלנו, צדיקה טהורה קדושה, מתה". השניים עמדו באמצע הכביש ובכו.

"אני מצטער, אני לא מספיק חזק לחשוב קדימה", הוא מבקש להתנצל. "אני עובר את היום והרגע. אני רוצה לסיים את השבעה, לראות את הקבר שלה בבית בעלמין - אני רוצה להיפרד מכוכבה".

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק